Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

04-06 yaş grubu Kur’an Kursları Kırıkhan’da Dini eğitim kalitesini yükseltiyor

04-06 yaş grubu Kur’an Kursları Kırıkhan’da Dini eğitim kalitesini yükseltiyor
31 okunma
19 Ocak 2016 - 13:05

Merkez Beyazıt-ı Bestami Kur’an kursu, Merkez Fatih Kur’an kursu, Merkez 408 evler Esentepe Kur’an kursu, Merkez Özyörük Mah. Kur’an kursu ve Merkez Şehbal Kur’an kursları bağlamında minik kalpler için 5 adet 04-06 yaş grubu Kur’an kursu açıldı.

Kırıkhan’lı vatandaşların çok yoğun bir teveccühünün olduğunu, kayıtların ilk günden dolduğunu memnuniyetle müşahede ettiklerini ifade eden Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ bundan böyle ilçeye sadece 04-06 yaş grubuna özel bir bina ayarlayarak bu hizmeti sürdüreceklerini, bu manada vatandaşların yoğun taleplerinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ; “Çocuklarımız ve gençlerimizin karınlarını doyurduğumuz gibi onların zihinlerini ve ruhlarını da beslemeliyiz. Çocuklarımıza en büyük mirasımız, onların güzel ahlakla yetiştirilmesidir. Bu da küçük yaştan itibaren Kur’an Kerim’i ve dinimizi öğretmekle sağlanır. 04 – 06 yaş grubu Kur’an Kursu çocukların gelişimi ve eğitimi açısından büyük önem arz ettiğini, kaliteli toplumun inşasında çok büyük bir rolü olduğunu ifade etmek istiyorum. Kuran kurslarında yaş sınırının kalkmasının ardından Kırıkhan ilçesinde minik kalpler için 04-06 yaş grupları için 5 adet Kur’an kursu açtık. Bu vesileyle çocuklarımız okula başlayınca Kur’an-ı Kerimi öğrenmiş olacak, 04-06 yaş grubu pedagojik formasyon sahibi öğreticilerimiz tarafından,  ahlaki bilgiler, paylaşım ve arkadaşlarıyla uyum eğitimi de verilmiş olacaktır. İkinci dönemin başında da Aydınlı Mah. Kur’an kursu, Yeni Mah. Kur’an kursu, Bahçelievler Mah. Kur’an kursu, Merkez Bilal Habeş Kur’an kursu ve birkaç okulumuz bünyesinde de 04 – 06 yaş grubu Kur’an kursu açılacaktır. Daha ileriki hedefimiz ise hayırsever ve finansman desteği alabilirsek ya Merkez Ulu Cami bünyesinde ya da başka bir alana müstakil bir 04 – 06 yaş grubu Kur’an Kursu açmayı planlıyoruz. Açılan kurslarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.