Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

20 Mahallede iftar yemeği verilecek

20 Mahallede iftar yemeği verilecek
83 okunma
09 Haziran 2016 - 1:27

Altınözü Belediyesi’nce Ramazan ayı boyunca 20 mahallede verileceği duyurulan iftar yemeklerine Belediye Başkanı Rıfat Sarı ailesi ile birlikte katılarak, sonrasında vatandaşların sorunlarını dinliyor.

Bu yıl iftar sofralarında binlerce kişiye ulaşacak olan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, özellikle yaşlı ve çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında iftar sofrası kuran Altınözü Belediyesi, bu yıl da ilçede yaşayan vatandaşları iftar sofrasında buluşturmaya devam ediyor. Her gün ilçenin farklı noktalarında kurulan iftar sofralarında bir araya gelen vatandaşlar, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile birlikte oruç açıyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, her gün 4 çeşit yemek verilen iftar sofralarında, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergileniyor. Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın Ramazanın ilk gününden beri ailesi ile birlikte katıldığı ve vatandaşlarla birlikte oruç açtığı iftar sofralarında vatandaşlar; “Başkanımızla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullanıyorlar.

“GÜZELLİKLERİ PAYLAŞIYORUZ”

Ramazan ayının paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu belirten Başkan Sarı;” Ramazan ayını ilk idrak ettiğimiz ilk günden beri farklı mahallelerimizde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarımızla birlikte orucumuzu açıyoruz. Her gün farklı Mahallede ve Ramazan ayı boyunca her gün Yenişehir Mahallesi Tacettin Sürmeli Parkında iftar sofrası kuruluyor. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor.

Mahallelerimizde kurduğumuz iftar sofralarında Ramazanın bütün güzelliklerini yaşıyoruz, yediden yetmişe bu güzellikleri paylaşıyoruz” dedi. Belediye olarak imkânlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret ettiklerini söyleyen ve iftar sonrası vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Başkan Sarı, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları, özellikle de çocukları kırmıyor.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ PEKİŞİYOR”

İftar sofralarında Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile bir araya gelmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten vatandaşlar; ” Başkanımız her zaman bizimle birlikte oldu. Belediyenin hazırlamış olduğu iftar sofralarında birbirimizle uzun süredir görüşemediğimiz dostlarımızla görüşüyor, yeni dostlarla tanışmalar yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz pekişiyor. Başkanımıza buradan bizlere kendisiyle iftar yapmanın mutluluğunu yaşattığı için teşekkür ediyoruz” dediler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.