Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

2013 – 2014 Av Sezonu başladı

2013 – 2014 Av Sezonu başladı
81 okunma
26 Ağustos 2013 - 11:34

Orman ve Su İşleri  Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar VII. Bölge Müdürlüğü, Hatay Şube Müdürlüğünce yapılan açıklamada 2013-2014 av döneminin 24.08.2013 cumartesi günü başladığı, avcılık belgesi ve avlanma izin belgesi olan avcıların Salı, Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde I. Grup kuşlardan olan bıldırcından 10, üveyikten 8 adet avlayabilecekleri, bu günlerin dışında avlanmanın yapılamayacağı bildirildi.

Şube Müdürü Cüneyt Çağlar; “İlimizin sahip olduğu tabii kaynak değerlerinin en hassas ve ihtimam isteyen alanlarından biri yaban hayatıdır. Yaban hayatı kaynaklarımız ve bunların oluşturduğu biyolojik çeşitlilik yalnızca ülkemiz için değil dünya için bir ortak mirastır.

Yaban hayvanlarının yaşam ortamlarıyla beraber en iyi korunmasının avcılar tarafından yapılabileceği, avcılığın sürdürülebilirliği için her şeyden önce av hayvanlarının varlığının sürdürülmesi gerektiği ve bunun içinde kanunlara vicdana ve avcılık etiğine uygun davranılması gerekmektedir” dedi.

Av sezonu boyunca koruma kontrollerin Doğa Koruma ve Milli Parklar VII. Bölge Müdürlüğü, Hatay Şube Müdürlüğünce personeli, kolluk kuvvetleri, köy muhtarlıkları ve avcı dernekleri ile koordinasyon halinde etkin olarak yapılacağını bildiren Çağlar, çevreye saygılı ve tabiat dostu olan avcıların, kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılması için av koruma görevlilerine yardımcı olmasını istedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.