Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

43.Textıllegprom Tekstil Fuarı Moskova Rusya’da

43.Textıllegprom Tekstil Fuarı Moskova Rusya’da
7 okunma
30 Eylül 2014 - 19:04

DOĞAKA Tekstil Sektörüne verdiği desteği TEXTILLEGPROM Fuarı’na taşıdı.

DOĞAKA’dan yapılan açıklamada; Bölgemizden 7 firmaya stant desteği sağlayan ajansımız bölgemiz sektörlerini desteklemeyi sürdürüyor.

TEXTILLEGPROM Fuarı Rusya’da düzenlenen büyük ölçekli fuarlardan en önemlilerinden biridir. Sergi alanı ve katılımcılar göz önüne alındığında Rusya’da düzenlenen en büyük beş fuardan biridir.43. TEXTILLEGPROM fuarına 2060 katılımcı katılmış ve ürünlerini 60.000 m2’lik sergi alanında sunma imkanı bulmuşlardır.32 ülkeden toplam 3900 üretici firma ürünlerini sergilemiş 20.000 civarında ziyaretçi fuarı gezmiştir.

Dört gün süren fuar boyunca 57 ve 75 nolu iki farklı holde 7 firmamızın ürünlerinin tanıtımı Ajansımız koordinasyonunda yapılmıştır. 57 nolu holde kumaş ve iplik üzerine yoğunlaşan firmalarımız 75 nolu holde ise hazır giyim ve konfeksiyon ürünleri üreten firmalarımız fuar süresince ürünlerini teşhir ederek stantlarımızı ziyaret eden kişilerle iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin en büyük dış ticaret ortaklarından biri olan Rusya gerek sahip olduğu pazar yapısı gerekse de tekstil sektöründeki payı ile sektörün en önemli ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Katılım sağlanan fuar ile ülkemiz ihracatının artırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bölgemizin diğer öne çıkan sektörlerinin ve illerimizin tanıtımına yönelik benzer uluslararası fuarlara Ajansımız koordinasyonunda katılım sağlanmaya devam edilecektir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.