Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay’da

Adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay’da
104 okunma
01 Nisan 2013 - 12:10

Bakan Ergin, Hassa Belediyesi Hizmet Binası’nın Açılışına Katıldı

 Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin, bir dizi programa katılmak üzere 31 Mart 2013 Pazar günü teşrif ettiği ilimizde Hassa Belediyesi Hizmet Binası’nın açılış törenine katıldı.

 Bakan Ergin, törende yaptığı konuşmada, bu ülkede yaşayan herkesin amacının ortak olduğunu vurgulayarak; ‘Bu ülke hepimizin, bu ülkede siyaset yapan partilerin tamamı, ülkenin daha iyiye götürülmesi için kendi penceresinden gördüğü çözüm önerisini ortaya koyuyor, amaç ortak; bu ülkenin daha ileriye götürülmesi, milletimizin huzurunun sağlanması, gelirinin artması, bu ülkenin kalkınması, aşsızımıza aş, işsizimize iş temin edilmesidir.’ dedi.

 -Kareşliğimizi Korumamız Gerekiyor-

 Ülkedeki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Bakan Ergin, ‘Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmadan sürdürebilirsek bu ülkede kaynak da çok, imkan da çok, iş de çok. Bu ülke; geleceği çok daha zengin, çok daha özgür ve çok daha müreffeh olmak için güçlü bir potansiyele sahip. Bunun için kardeşliğimizi korumamız gerekiyor.’ şeklinde konuştu.

 2012 yılının enflasyon oranının yüzde 6,2 olduğunu, son 50 yılın en düşük enflasyonunun 2012’de gerçekleştiğini ifade eden Bakan Ergin, ‘Bunlar sağlanan siyasi istikrar ve ona dayalı ekonomik istikrar sonucudur. Bunun sonucunda kaynaklarımız arttı, dizlerimize derman geldi ve memleketin dört bir yanına hizmetler yağmur gibi yağmaya başladı.’ şeklinde konuştu.

 Türkiye’nin 2002 yılında IMF’ye 23,5 milyar dolar borcu olduğunu, borç alan, el açan bir ülke olduğumuzu, bunun 23 milyar 100 milyon dolarının on yılda ödendiğini ifade eden Bakan Ergin, kalan borcun da Mayıs ayında sıfırlanacağını, ayrıca IMF’ye 5 milyar dolar kredi verilebileceğini söyledi.

 Ülkemizin bütün bu ilerlemeleri sağlarken farklı sorunlarla boğuştuğuna da dikkat çeken Bakan Ergin, ‘Bu ülkede süregelen terör eylemlerinin sonlandırılması, akan kanın durdurulması, gözyaşlarının dindirilmesi ve ülkenin 75 milyonunun kol kola kenetlenerek geleceğe doğru güvenle yürümesi için önemli adımlar atılıyor, çalışmalar yapılıyor. Terörün kurumasıyla teröre aktarılan bu kaynakların Hassa’ya, Kırıkhan’a, Samandağ’a, Antakya’ya Kumlu’ya, Dörtyol’a, Erzin’e, Reyhanlı’ya ulaştırıldığını bir düşünün. İnanın işsizlerimiz iş, aşsızlarımız aş bulma noktasında çok rahata erecekler.’diye konuştu.

 – Hatay’ın ‘Çılgın Projesi’-

 Hatay’da havaalanı, duble yollar ve sulama projeleri gibi önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini de hatırlatan Bakan Ergin, Hatay’ın ‘çılgın projesi’ olarak anılan Amanos Tüneli Projesi’nin ihalesinin yapılıp sonuçlandığını kaydetti. Bakan Ergin; ‘Bu tünel nedir biliyor musunuz, Hassalı kardeşim, buradan arabana bindiğin zaman 15 dakika sonra denizdesin demek. Denizi ayağınıza getiriyoruz.’ şeklinde konuştu.

 -Yarınlar Yorgunların Değil Çalışkanlarındır-

 Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, daha güçlü yarınların, akıl dolu bugünlerden geçtiğini ifade ederek, ‘Yarınlar yorgunların değil çalışkanlarındır. Bu düşünceden hareketle, ‘önce insan’ denilen bir yönetim anlayışıyla tüm kurum ve kuruluşlarımız ilimiz genelinde bir baştan bir başa, hayatın her alanına dair kamu hizmetlerini vatandaşlarımıza en iyi şekilde verebilmek için koşturuyorlar.’ dedi.

 Cennet gibi yurdumuzda ve cennet gibi ilimizde bulunan Hassa ilçemizde sağlık ve huzur içinde bir ve beraber olduğumuzu ifade eden Lekesiz, ‘Daha güçlü bir Hatay için, insanlarının daha güçlü olduğu, daha fazla imrenilen bir Hatay’ı inşa edebilmemiz için, bize her doğru projemizde büyük destek veren başta Adalet Bakanımız Sayın Ergin olmak üzere ilimiz Milletvekillerine, kurum ve kuruluşlarımızın, belediyemizin, üniversitemizin, iş dünyamızın, sivil toplum örgütlerimizin temsilcilerine ve ilçemize bu güzel binayı kazandıran Hassa Belediye başkanımıza teşekkür ederim.’ dedi.

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, MKÜ Hassa Meslek Yüksekokulu hakkında, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş ise, belediyenin hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 Konuşmaların ardından protokol üyeleri hep birlikte kurdele keserek belediye hizmet binasının açılışını gerçekleştirdiler.

 Törene, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk ve Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, bazı belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 Adalet Bakanımız Sayın Ergin ilimiz programı kapsamında ayrıca; Kırıkhan ilçemizde restorasyon çalışmaları devam eden Bayezid-ı Bistami Türbesi’nde incelemelerde bulundu, Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Strateji Planı kapsamında merkeze bağlı Ovakent Beldesi’nde geliştirilen Hatay Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt Toplama Merkezi’nin açılışını yaptı, İskenderun Denizciler Beldesi’nde yaptırılan Denizciler Gübretaş İlköğretim Okulu’nun açılışını gerçekleştirdi ve TOBB tarafından Narlıca Beldesi’nde yaptırılacak olan İmam Hatip Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.