Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Akkaya:” Ülkü Devri Ali Metin Tokdemir”

Akkaya:” Ülkü Devri Ali Metin Tokdemir”
11 okunma
09 Aralık 2014 - 11:34

Ülkücü Var, Ülkücü geçinenler var, Ülkücülerden ve Ülkücülükten geçinenler var. (Ali Metin Tokdemir)
Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından merhum Ali Metin Tokdemir, vefatının 19. yıldönümünde Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya eşliğinde anma programı düzenlendi.

Hatay Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ‘Ahde Vefa’ programı ile anılan Tokdemir için gerçekleşen programda Tokdemir’i kendine örnek gören ülkücü gençlikten yoğun ilgi gördü.

Kur’an tilavetiyle başlayan program daha sonra Ali MEtin Tokdemir ile ilgili saz eşliğinde şiir söyleşi gerçekleşti.Daha sonra Ali Metin Tokdemir’in hayatı slayt şeklinde anlatıldı.

Hatay Ülkü ocakları kendine yakışanı yapmaya devam ediyor!

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya Ülkücü şehitlere verdiği değeri hiç bir zaman kaybetmemiştir. Ali Metn Tokdemir gibi ülkü devlerini gençlerine örnek olarak göstermeye devam ederek Ali Metin Tokdemir gibi çok değerli ülkücü şehitleri anma programı ile  bir yenisini daha ekleyerenBAşkan Akkaya onuşmasında:”Ülkücü camianın efsanevi ismi, yiğit dava adamı Ali Metin Tokdemir 8 Aralık 1995 günü geçirdiği trafik kazası sonucu Allah’ın rahmetine kavuşmuştur. 1995 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Tokdemir, ilk ve orta öğrenimini vatan toprağının bölgelerinde tamamlamıştır. Yüksek öğreninimini Eskişehir iktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Ali Metin  Tokdemir, yüksek tahsilini sürdürdüğü yıllar ülkücü hareketine çok desteklerde bulunmuş ülkücü hareketinin pek çok kademesinde yaptığı görevlerle Türk milliyetçiliğine büyük hizmetlerde bulunmuştur.

8 Aralık 1995 tarihinde 36 yaşında iken geçirdiği elim bir trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur bir kez daha Allahtan rahmet diliyoruz” diye konuştu.

“Ahde vefasızığın, saygısızlığın, namussuzluğun olduğu bir dönemde her türlü sıkıntı içerisinde çaresizlik içerisinde, maddi sıkıntılar içinde yokluğu asla kendisine gerekçe saymayarak gecesini gündüzüne katarak insanlık adına,ülkücü hareketi adına çalışmıştır.”diye belirtti.

“Ali Metin Tokdemir tam anlamıyla ülkücü hareketinin gözbebeğidir.Allah razı olsun  o dönemlerde günün sokak devri ve günün o  şartlar çok kötüydü Tokdemir bu zorlu şartlarla karşılaşmış.Ve hepsinin üstesinden gelmiştir” diye ifade etti.

Akkaya:”Ülkü Devri Ali Metin Tokdemir, Ülkü Devri İsmail Pekdemir, Ülkü Devri Mustafa Pehlivanoğlu gibileridir.Zorla kimseyi ülkücü yapmıyoruz.Seçeceğiniz insanlara, örnek göreceğiniz insanlar çok önemlidir” diye ifade ederek ülkücü hareket en kabadayı hareket olduğunu belirten Akkaya Tokdemir o dönemlerde komünist ile  pkk ile mücadele ettiği kadar ülkücülüğe zarar veren insanlarla da mücadele etmiştir. Örnek aldığınız insanlara dikkat edin buna çok hassasiyet göstermenizi istiyorum” diyerek ifadelerinde bulunurken sözlerine son verdi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.