Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü 2018 SYDV Mütevelli heyeti üye seçimi gerçekleşti

Altınözü 2018 SYDV Mütevelli heyeti üye seçimi gerçekleşti
29 okunma
21 Aralık 2017 - 5:11

İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi Kaymakam Bülent Uygur başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, kurum müdürleri ve muhtarlar katılım gösterdi. İlçe Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen mütevelli heyeti üye seçimine 48 mahalle muhtarı katıldı.

Kaymakam Bülent Uygur başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 2017 yılının genel değerlendirilmesi yapıldı. 2018 yılında yapılacak çalışmalar ile yürütülecek faaliyetlerin de planlandığı toplantıda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev alacak iki üyenin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde, Altınkaya Mahallesi Muhtarı Ömer Bozkurt ve Tokaçlı Mahallesi Muhtarı İbrahim Çilingir SYDV 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyetine seçilerek muhtarları temsil etme hakkı kazandı. Bu toplantının akabinde, sivil toplum örgütleri arasından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi yapıldı. Yapılan seçimde, Türk Hava Kurumu İlçe Başkanı İhsan Avcıoğlu SYDV 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyetine seçilerek sivil toplum kuruluşlarını temsil etme hakkı kazandı.

Yeni seçilen üyeleri kutlayan Kaymakam Uygur, “2017 yılı faaliyet döneminde 12.405 kişiye Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımı, 469 kişiye Muhtaç Asker Ailesi Yardımı, 1325 kişiye engelli aylığı, 1011 kişiye Yaşlılık Aylığı, 356 kişiye Yaşlı Yakını Aylığı ve 2424 Gıda Kolisi yardımı gerçekleştirildi. Vakıf öz kaynaklarıyla 45.024 kişiye yardım gerçekleştirildi. 2017 Faaliyet yılı içerisinde 69 vatandaşımızın evlerini onardık.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın 2018 yılı faaliyet döneminde görev alacak tüm muhtarlarımızdan mahallelerimizde yaşayan mağdur ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın tespitinin yapılarak vakıf başkanlığımızın bilgilendirilmesini önemle rica ediyorum.

Halkımıza ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza sizlerin aracılığıyla ulaşarak hizmet sunuyoruz. Mahalle muhtarları olarak sizler vatandaşımızın ve devletimizin temsilcisisiniz. Bu nedenle vakıf çalışmaları dışındaki konularda da mahallelerinizde karşılaştığınız sorunları hep birlikte iletişim içerisinde çözme gayreti içerisinde olacağız. İlçemiz Mahallerine gittiğimizde dikkatimi çeken bir durum var. Siz değerli Muhtar kardeşlerim, mahallelerimizin temizliğine dikkat edelim .Bu konuda tüm muhtarlarımızdan bir seferberlik bekliyorum.Daha temiz bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Sayın Başkanım Rıfat Sarı’da  bu konuda özel gayret sarfedeceklerdir. En temiz mahallemize belediye hizmetleri noktasında ödüllendirme yapılacaktır. Okullarımızda görev alan öğretmenlerimiz, imamlarımız ve muhtarlarımız hep birlikte yaşadığımız çevrenin temizliği konusunda daha duyarlı olmamız gerekmektedir.” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat Sarı “Kaymakamımız Bülent Uygur bizden fazla ilçeyi düşünüyor. Bize de düşen mahallelerimizi güzelleştirmektir. Hiç kimse tek başına başarılı olamaz. Bizlerin de birlik olması bir zincirin halkası gibi olması gerekir. Biz bize verilen süre içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımız da aynı şekilde çalışıyor. Mahallelerimize de en iyi hizmeti nasıl yaparız diye çalışmalarımız sürecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

Yeni seçilen mütevelli heyeti üyesi muhtarları ve sivil toplum kuruluşu üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Kaymakam Uygur toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.