Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya Atatürk Caddesinde yeni düzenleme

Antakya Atatürk Caddesinde yeni düzenleme
343 okunma
14 Kasım 2018 - 15:34

Esnaf  ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal Antakya Atatürk Caddesinin yeniden düzenlenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıllardır kangren haline dönen Atatürk Caddesi tek yön uygulamasının yalnış bir kararla çözülmeye çalışıldığını belirten Fahri Serdar Özal, bu yanlış kararın daha fazla problem çıkaracağını belirtti.

BAŞKAN SAVAŞ ‘IN ATATÜRK CADDESİ İNADI

Bölge esnafının “işlerimizi düşürüyor-engelliyor” diye Başkan Savaş’a sitem ediyorken uygulamaya çalışılan çözümün yanlış olduğunu belirten Özal “Ancak dinleyen yok. Tek yön uygulaması ile yıllardır esnafın ekmeği adeta elinden alındı” diye yakındı.

ATATÜRK CADDESİ ESNAFI ZOR DURUMDA

Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal  açıklamalarına şöyle devam etti “Atatürk Caddesi’ndeki elit mağazalar, markalar tek yön uygulaması nedeniyle kapanmak zorunda kaldı. Buna rağmen inatla devam eden Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı saçma sapan bir çözüm sunarak adeta problem üstüne problem ekledi. Caddenin iki yanındaki otoparkı ortaya alan Hatay Büyükşehir Belediyesi iki tarafta sadece 4 metrelik birer yol bıraktı. Böylece trafik akışının tamamen kilitleneceği ve sorun yumağına dönüşeceği apaçık ortadayken göz ardı edildi. Bu işin sonunda esnafın problemi daha da katlanacağa benziyor. Bu saçma uygulamadan Hatay Büyükşehir Belediyesi bir an önce vazgeçmeli otopark yine iki tarafta kalmalı refüj ile bölünmüş yol olmalı, bölge esnafının istediği eski tip uygulama olmalıdır. Önceki uygulamayı mumla arayan bölge esnafı bu beceriksiz ve bilinçsiz uygulama yüzünden Hatay Büyükşehir Belediyesini protesto ediyor. Ortaya alınan otoparkta araçlar giriş çıkış yaparken trafiği durduracak, belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri de yine yolcu indirme bindirme yaparken trafiği durduracak. Anlık yolcu indirip bindirme ile bile trafiğin duracağı apaçık ortada iken “DENİYORUZ” diyerek inatla bu projeyi yürütülmesi bölge esnafını çıldırtıyor.” diye konuştu.

KAZALAR VE ÖLÜMLER YAKIN

Esnafı dinleyen ve dertlerini dile getiren Özal “Bölge esnafı ferdi olarak ulaştığı Başkan da inatla bu projeyi yürütmek istiyor. Ancak görünen köy kılavuz istemez misali bu iş yine olmayacak ve israf üstüne israfla bu iş kördüğüm haline gelecek. Bu olaya o kadar çok tepki yağıyor ki esnaf uygulama sonucu bölgede kazaların ve hatta Allah korusun ölümlerin artacağından tedirgin. Bu yüzden bölgeye yakın yerlerde her an ambulansın hazırda beklemesi isteniyor.” diyerek yetkililere seslendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.