Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya Kavaslı Battı-Çıktı Projesi’nin temeli atılıyor

Antakya Kavaslı Battı-Çıktı Projesi’nin temeli atılıyor
103 okunma
27 Temmuz 2016 - 13:23

Hatay’ın ulaşım sorunlarını en az seviyeye indirmek amacıyla il genelinde nitelikli projeler üreten ve bu projeleri ivedi bir şekilde hayata geçirerek çözümler sunan Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğündeki HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Antakya Kavaslı mevkiinde hayata geçecek battı- çıktının proje uygulama hazırlıklarını tamamladı.

İSKENDERUN’DAN SONRA ANTAKYA DA DEV PROJEYLE YENİ BİR ÇEHRE KAZANACAK

İskenderun’da trafiği rahatlatan ve şehre adeta yeni bir çehre kazandıran Adliye- Arsuz Katlı Kavşak Projesi’ni hayata geçirmesinin ardından dev projelerine, il genelindeki trafiği rahatlatmak amacıyla çalışmalarını sürdüren HBB ekipleri, keşif, kazı ve elektrik hatlarının düzenlenme çalışmaları ile proje alanını adeta şantiye alanına dönüştürdü.

PROJE HEM TRAFİĞİ RAHATLATACAK HEM DE KENT VİZYONUNA KATKI SUNACAK

Hemşehrilerine en iyi hizmeti sunmak hedefiyle çıktığı yolda gece gündüz demeden çalışan Başkan Savaş’ın talimatıyla yapımına başlanan battı çıktının şehir merkezinde trafik sirkülasyonunu rahatlatmasının yanında, kent vizyonuna da katkı sunacak.

Kent merkezinin girişi olması sebebiyle büyük önem taşıyan noktada trafik sirkülasyonunun rahatlatılması amacıyla dev bir projeyi daha hayata geçiren HBB, kente hem modern bir görünüm kazandıracak hem de trafik sorununu minimuma düşürecek.

DEV PROJENİN TEMEL ATMA TÖRENİ 29 TEMMUZ CUMA GÜNÜ SAAT 16.00’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Başkan Savaş’ın çalışmaları yakından takip ettiği, şehir merkezinde trafiği rahatlatacak ve Antakya’ya yeni bir çehre kazandıracak Kavaslı Battı Çıktı Projesi’nin temel atma törenini 29 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirecek.

ÇALIŞMA ÖNCESİ TRAFİĞE KAPATILAN GÜZERGÂHLAR BELİRLENDİ

HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan açıklamada, yapımına başlanan Antakya İlçesi Kavaslı mevki Alt Geçit Projesi kapsamında ulaşım sağlanabilecek güzergahlar şu şekilde belirlendi: Atatürk Caddesi (9.12. ve 16.sokak girişleri) ve Yüzbaşı Asım Caddesi (4. Ve 7. Sokak arası) araç trafiğine kapatılarak, trafik lambaları ve trafik levhaları söküldü. Ulaşımın aksamaması amacıyla alternatif kullanılacak yollar ise; Türkmenbaşı Caddesi ve Atatürk Caddesi 4.Sokak Girişi, 18. Ve 34. Sokak Girişi, Yüzbaşı Asım Caddesi sağ ve sol dönüşleridir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.