Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Arsuz’da yangın tatbikatı

Arsuz’da yangın tatbikatı
35 okunma
11 Ocak 2018 - 16:49

Uluçınar Orman İşletme Şefliği ve Arsuz Orman İşletme Şefliği 2018 yılı yangın sezonuna hazırlıkları kapsamında   yangın ekiplerine yönelik yangın eğitimi ve tatbikatı düzenledi.

Arsuz Turizm Uygulama Lisesi konferas salonunda  düzenlenen eğitimi Seminerini Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü  Muzaffer  Ketmen verdi.

Kaymakam Sarı “  Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından , verilen bu eğitimin yangınların önlenmesi , en kısa sürede sonlandırılması , yangın sırasında ve sonrasında yapılacak iş ve işlemlerin eksiksiz ve en seri şekilde yapılabilmesi açısından çok önemli  olduğunu , bu nedenle bu eğitimin düzenlenmesinde Orman teşkilatı mensuplarına teşekkürlerini sunduğunu ve eğitimin çok verimli olacağını düşündüğünü “ifade etti.

Ormanda yapılan eğitim ve tatbikatın amacının ekipleri zinde ve her zaman olası yangınlara karşı hazır tutmak olduğunu belirten Ketmen  Orman İşletme Müdürlüğü Orman yangınlarında öncelikle yangına müdahale eden işçi ve o bölgede bulunan insanların can güvenliğini göz önünde bulundurması, daha sonra da en hızlı ve en doğru yöntemle yangının kontrol altına alınması ve söndürülmesi gerektiğini bildirdi.

Eğitimin ardından yangın ekiplerinin yangın ve koruyucu ekipmanları kontrol edildi ve yapılan başarılı tatbikat ile ekiplerin yangına hazır oldukları gözlendi.

Eğitime Kaymakam Musa Sarı eşi Uluçınar Orman İşletme Şefi Emine Sarı,  Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü  Muzaffer  Ketmen, Denizciler Orman İşletme Şefi Vildan Koç Güllü, Emniyet  ve Jandarma mensupları, kurum müdürleri, Orman İşletme Şefliği personelleri,  kurum personelleri ve vatandaş katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.