Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Atama bekleyen öğretmen adayların mücadelesi

Atama bekleyen öğretmen adayların mücadelesi
106 okunma
14 Ocak 2018 - 18:11

Öğretmen adaylarının atama mücadelesi devam ediyor. Öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı 20 bin atamayı yetersiz buluyor.

Bakanlık bugüne kadar ilk defa bu kadar az atama yapacak. Daha önceki yıllarda yüksek sayıda yapılan öğretmen atamaları bu yıl 20 binle sınırlı kalacak gibi görünüyor. Bu durumda öğretmen adaylarını rahatsız ediyor.

Yaklaşık 100 bin öğretmen açığı varken ve 400 bin atama bekleyen öğretmen adayı varken 20 bin öğretmen ataması kabul edilemez.

Öğretmen atamaları mücadele derneği ve öğretmen atamaları mücadele platformu adına sıkıntılarını dile getiren Ebru Mum; Bakanlığın bu taleplere kulak vermesi ve 2018 yılında yapılacak olan öğretmen
atamalarında sayıyı arttırması gerekmektedir. Öğretmen ihtiyacının hat safada olduğu, sınıfların öğretmensiz olduğunu, ücretli öğretmenlerle açığın kapatılamayacağını ve 400 bin öğretmen adayının atama beklediğini unutmamalıdır.

TES Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun son günlerde özellikle sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışan atanamayan öğretmenlerin sesinin duyulmasını istedi. Verilen 10 bin öğretmen atama sözünü hatırlatarak, bu sözün tutulmasını isteyen genç öğretmenlerin sesine kulak verilmemesini
“koca bir ayıp” olarak ifade etti. Bu ülkede her şeye kaynak bulanlar sıra size gelince, sizleri hesabın dışında tutuyor. Bu anlayışı şiddetle kınıyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.