Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Atıç: Darbe, halımız tarafından püskürtülmüştür

Atıç: Darbe, halımız tarafından püskürtülmüştür
58 okunma
28 Temmuz 2016 - 18:06

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde 79 milyonun bir bütün olarak hareket ettiğini belirterek, ” FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen bu darbe tüm halkımız tarafından püskürtülmüştür” dedi.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, darbe girişimini protesto etmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Merkez ve ilçelerden çok sayıda muhtarı bir araya getiren toplantıya siyasi partilerin temsilcileri de katıldı.

Toplantıda konuşan Ahmet Atıç, 15 Temmuz’da ülkenin birliğine ve hükümete karşı bir darbe girişimi yaşandığını belirterek, “Ama şükürler olsun ki burada 79 milyonun tamamı olarak bir bütünlük gösterdik. Bu darbe teşebbüsüne karşı nereden gelirse gelsin, şuanda görülüyor ki, FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen bu darbe tüm halkımız tarafından püskürtülmüştür” diye konuştu.

Milletin siyaset ayrımı gözetmeksizin bir bütün olarak darbenin karşısında durduğunu ifade eden Atıç, şöyle devam etti:

“15 Temmuz’dan bu yana Türkiye sınavı çok güzel geçmişken, Hatay’da da bu sınavı çok güzel verdik. Hatay, yaşam mozaiğiyle, yaşam tarzıyla ayrı bir şehir. İşte bu ayrı şehir olduğunu bugün bir kez daha göstermiş oldu. Sayın valimizin başkanlığında, tüm siyasi partilerimiz, belediye başkanlarımız, STK’larımızın tamamı bir bütün olarak 25 Temmuz’da Hatay’da belki de görülmemiş bir organizasyona imza attılar. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gün birlik, beraberlik günüdür. Ben inanıyorum ki toplum içerisinde bu tarz fitne ve fesat girişimleri olmadığı müddetçe ben partilerimizin de inşallah bundan sonraki süreçte hem ilimiz adına, hem ülkemiz adına güzel hizmetler için bir araya gelebileceğini, bu tarz fitne oluşumlarının var oldukları yerden ayrıldıktan sonra her şekilde birlik olacağımızı gördüm. Siyasi partiler olarak ayrımız gayrımız yoktur bizim, şu masa etrafında bile bir aradayız, hep birlikteyiz. ‘Rüzgar essin ki buğday ile sap ve samanı ayrılsın diye bir söz vardır’ 15 Temmuz girişimi bizi bir noktada içimizdeki çer çöpten ayırdı. Ben bize destek veren tüm siyasi parti il başkanlarımıza ve toplantıyı düzenleyen muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.”

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur darbe girişiminin başta Hatay olmak üzere tüm ülkede vatandaşları bir araya getirdiğini, Hatay genelinde ise yaşanan gelişmelerin büyük bir mutluluk verdiğini söyledi. Hatay’ın kardeşlik, barış ve huzur ortamının Türkiye’ye yansıdığını aktaran Güzelmansur, toplantıyı düzenleyen muhtarlara teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.