Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Bakan Tüfenkçi ‘Suriye ile gerginliğimiz uzun süre bitmeyecek’

Bakan Tüfenkçi ‘Suriye ile gerginliğimiz uzun süre bitmeyecek’
53 okunma
29 Temmuz 2016 - 16:53

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 65’inci Hükümet olarak dostların sayısını artırmak istediklerini belirterek, “İnşallah önümüzdeki dönemler içerisinde komşumuz olan Suriye’deki gelişmeler ile paralel olarak bizlerin de bu noktada bu gerginliğin uzun süre gitmeyeceğini biliyoruz” dedi.

Bakan Bülent Tüfenkçi, Hatay’da katıldığı bir toplantıda sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle buluştu. Antakya Ottoman Otel’de Hatay Valisi Ercan Topaca, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Fevzi Şanverdi, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ve protokolün de katıldığı toplantıda konuşan Tüfenkçi, darbe girişiminin karşısında milletin müthiş bir direniş gösterdiğini söyledi. Milletin silah kullanmadan darbe teşebbüsünü bastırdığını ifade eden Tüfenkçi, şöyle konuştu:

“15 Temmuz gecesi millet olarak karşılaştığımız en büyük ihanetlerden birisiydi. FETÖ Terör Örgütü’nün yapmış olduğu bu ihanet sırasında milletin temsilcilerinin toplandığı Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, terörle mücadele eden bütün unsurlar o gece tek tek vuruldu. Özel birlikler, Özel Harekat Daire Başkanlığı başta olmak üzere Genelkurmay, Emniyet, MİT bunların tamamı esasında PKK terör örgütü ile üst düzeyde mücadele eden kurumlarımızın başında geliyor. Bu terör örgütünün bunu yaparak hangi terör örgütünün imdadına yetiştiğinin takdirini de size bırakıyoruz” diye konuştu.

“CEZALAR HUKUK ÇERÇEVESİNDE VERİLECEK”

Darbe girişiminin ardından OHAL’in ilan edildiğini hatırlatan Tüfenkçi, “Burada milletimizin bizden bu yapı ile mücadele etmemizi, hesabını sormamız gerektiğini ifade ettiğini söyledik. Tabi biz bunu yaparken asla ve asla hukukun dışına çıkmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu, anayasal müeyyide bulunduğunu yapılan her suçun da cezasının hukuk çerçevesinde verileceğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum” diye konuştu.

“DÜŞMANLARIMIZI AZALTACAĞIZ”

Konuşmasında sınır ticareti ve komşu ülkelerle ilişkilere de değinen Bakan Bülent Tüfenkçi, şöyle devam etti:
“Sınır ticaret merkezleri oluşturmak istiyoruz. Bu sınır ticaret merkezleri öncekilerden daha farklı biraz daha özel sektörün yönettiği ve planlamasıyla, programıyla, kentin esnafının da, kentin tüccarının da faydalanabileceği, kentin merkezi ile ilişkili sınır ticaret merkezleri oluşturmak istiyoruz. Şunu açık gönüllülükle söyleyebiliriz arkadaşlar, Biz 65’inci Hükümet olarak Başbakanımızın da ifade ettiği gibi biz dostlarımızın sayısını arttırmak, düşmanlarımızın sayısını azaltmak istiyoruz. Bununla ilgili attığımız adımları yakinen izliyorsunuz, biliyorsunuz. İnşallah önümüzdeki dönemler içerisinde komşumuz olan Suriye’deki gelişmeler ile paralel olarak bizlerinde bu noktada bu gerginliğin uzun süre gitmeyeceğini biliyoruz. Onun için kentimizin hazırlığını ve bu noktadaki çalışmalarımızı bunu da bel

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.