Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Balık Avı Sezonu Başladı

Balık Avı Sezonu Başladı
10 okunma
01 Eylül 2013 - 11:23

Av sezonu dün gece 00.00’da başladı.

Av sezonun başlaması ile Hataylı balıkçılar “Vira Bismillah” diyerek denize açıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi yaptığı açıklamada; ”Gırgır ve trol ağları ile avcılık faaliyetinde bulunan balıkçı gemileri için, 15 Nisan 2013 tarihinde başlayan genel av yasağı, gırgır gemileri için 1 Eylül 2013 de, trol gemileri için 15 Eylül 2013 de sona ererek, yeni av sezonu başladı.

Hatay genelinde yüzlerce ruhsatlı tekne sahibi yeni sezon için mahsulünü toplamak için  31 Ağustos gecesi ağlarını denize bıraktı. Balıkçılar, bu yıl bereketli bir av sezonunun yaşanmasını ümit ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, su ürünleri avcılığıyla ilgili düzenlemeler yaparken bilimsel, çevresel, ekonomik ve sosyal hususları göz önünde bulundurmuştur. Su ürünleri avcılığına ilişkin tür, boy, zaman, derinlik, mesafe ve av araçları bakımından yasak, sınırlama ve yükümlülükler getirilmiştir.

Getirilen düzenlemeler, sürdürülebilirliğin sağlanması ve herkesten önce balıkçılarımız içindir. Balıkçıların bu düzenlemelere uygun avcılık faaliyetinde bulunmaları, hem kendi menfaatleri hem de kaynaklarımızın sürdürülebilir işletimi bakımından önem taşımaktadır.

2013 – 2014 Yılı balıkçılık sezonunun balıkçılarımız için bol ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.