Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Bank Asya’da parası ve ödemesi olanlar ne yapmalı?

Bank Asya’da parası ve ödemesi olanlar ne yapmalı?
67 okunma
26 Temmuz 2016 - 14:23

Bank Asya’nın tasfiye süreci fiilen başladı. Kredi kartı ve diğer her türlü kredi ödemeleri Birleşik Fon Bankası’ndaki hesaplara yatırılacak. Şu an hiçbir ödeme yapılmayacak.

TMSF tarafından dün yapılan açıklamada, “Bankaya ilişkin çözümleme süreci olumsuz neticelendiğinden, 18 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla bankanın faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasına karar verildi. Gelinen son aşamada, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 107. maddesinin son fıkrası gereğince bankanın faaliyet izninin kaldırılmasının BDDK’dan talep edilmesine karar verilmiş, TMSF’nin bu talebi üzerine alınan BDDK kararıyla Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin faaliyet izni kaldırılmıştır. Alınan bu karar, bankanın TMSF tarafından yürütülecek tasfiye sürecinin başlaması anlamına gelmektedir” denildi.

Türkiye’de mevduatın 100 bin TL’ye kadar olan kısmı, TMSF güvencesi altında bulunuyor. Fakat, Bank Asya’da mevduatı olan kişilere şu aşamada ödeme yapılmayacağı belirtiliyor. TMSF’nin mevduatların geri ödenmesi ile ilgili yeni bir karar alması bekleniyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.