Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş Kırıkhanlı Milletvekilleriyle Doğalgaz görüşmesi yaptı

Başkan Savaş Kırıkhanlı Milletvekilleriyle Doğalgaz görüşmesi yaptı
9 okunma
25 Ocak 2016 - 17:17

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhanlı CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem ve MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu’nu HATMEK’teki çalışma ofisinde ağırladı.

BAŞKAN SAVAŞ VE KIRIKHANLI MİLLETVEKİLLERİNDEN DOĞALGAZ SORUNUNA TAM DESTEK
Gerçekleşen toplantıda Kırıkhan’ın önemli problemlerinden biri olan doğalgaz sorunu ele alınırken, doğalgazın Kırıkhan’da kullanılmaya başlanması ile ilgili olarak önemli bir mesafe kat edildiğinin önemle altını çizen Başkan Savaş, Kırıkhan doğalgaz sorununa desteklerinin tam olduğunu belirterek canla başla çalıştıklarını ifade etti.

KIRIKHAN’A DOĞALGAZ GETİRİLMESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Özellikle kış aylarında yakılan kömür sobalarından dolayı kirlenen havanın Kırıkhan halkını büyük sıkıntıya soktuğuna vurgu yapan Başkan Savaş, Kırıkhan’da kullanılması planlanan doğalgazın hem diğer yakıtlara oranla daha güvenli hem de çevreye çok daha az zarar veren bir yakıt olması sebepleriyle bir an önce ilçede kullanıma açılmasının gerekli olduğunu ifade etti.

KIRIKHANLILAR DOĞALGAZ İLE DAHA EKONOMİK ISINIRKEN, TEMİZ BİR ÇEVREYE DE SAHİP OLACAK

Doğalgazla birlikte, kömür kullanımından kaynaklı kanserojen maddelerin ilçede düşük bir seviyeye gerileyeceğini kaydeden Başkan Savaş, doğalgazın ilçede kullanılmasına yönelik yapılacak çalışmalar ile Kırıkhanlıların çok ekonomik bir fiyatla ısınarak daha sağlıklı bir çevreye sahip olabileceğini vurguladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.