Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Bayırbucak Türkleri için yardım kampanyası başlatıldı

Bayırbucak Türkleri için yardım kampanyası başlatıldı
6 okunma
23 Kasım 2015 - 13:46

Suriye’de yaşanan iç savaştan en fazla etkilenen ve son günlerde bombardıman altında kalan Bayırbucak Türkmenleri için Kırıkhan ilçesinde yardım kampanyası başlatıldı.

Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan belediyesi öncülüğünde yardım kampanyası için kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıya sivil toplum kuruluşları da katıldı.

Kaymakam Hasan Gözen, “Zor durumda kalan Bayırbucak Türkmenlerine yardım elimizi uzatabilmek için kampanya başlatmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın giyecek, yiyecek ve nakdi yardımlarını, oluşturduğumuz komite ile Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırarak dertlerine derman olmak istiyoruz. Bu konuda tüm Kırıkhan halkını duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’da toplantıda yapılacak yardımların öneminden bahsederek ‘Bu topraklar ne kadar sınır bölgemiz dışında da kalsa Bin yıllık ata topraklarımızdır, gönül bağımızın olduğu kardeşlerimizdir. Bu kardeşlerimize yapılan zulmü asla kabul etmiyoruz. Bizler yapılması gerekeni Kırıkhanlı olarak elimizden geleni yapmamız gerek’ dedi.

Kırıkhan İlçe Kaymakamı Hasan Gözen’in makamında gerçekleşen toplantıya Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un yanı sıra Kırıkhan TSO Başkanı İbrahim Cesur, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Toklucu, Hayad Derneği Başkanı Rahmi Vardı, Kırıkhan Bayırbucak Türkleri Başkanı Erol Yakıcı ve daire başkanları katıldı.

kaymakamlık-toplantı bayırbucak-türkleri-için-yardım

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.