Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Bizi Biz yapan değerlerimize sıkı sıkı bağlanmalıyız

Bizi Biz yapan değerlerimize sıkı sıkı bağlanmalıyız
36 okunma
26 Mayıs 2014 - 11:38

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov ve İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov’u konuk etti.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci ve Antakya’nın Ovakent Mahallesi ileri gelenlerinden ve aynı zamanda Antakya Belediye Meclis Üyesi Abdulşükür Mert’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadryov, İstanbul Başkonsolosu Abrar Gulyamov ve Adana Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlker Medeni yer aldı.
Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sizleri Antakya’da konuk etmekten büyük mutluluk duyduk. Anadolu’da bulunan Türkler olarak bizler, Orta Asya’dan göç etmişiz. Ve kentimizde bulunan Ovakent Mahallesi’nin çoğunluğu Özbek kardeşlerimizden oluşmaktadır. Yıllardır Özbek kardeşlerimiz ile birlik, beraberlik içinde yaşıyoruz. Bu arada bizi biz yapan değerlerimize sıkı sıkı bağlanmalıyız” dedi.

Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadryov yapılan karşılama töreninden dolayı çok teşekkür ettiğini ifade ederek, “Şu an için Türkiye, kendi vatanımdan farklı değildir. Sizler gibi dostların yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kardeşlik bağlarını büyütmek lazım. Türkiye örnek ülkedir. Türkiye’de farklı milletler, kardeşçe yaşamaktadır” dedi.

Yapılan ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci ve Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadryov karşılıklı olarak birbirlerine hediye sundu ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.