Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Çalışkan: Eskiden Otel Lobilerinin Vekilleri Vardı Şimdi Otel Odalarının Vekilleri Var!

Çalışkan: Eskiden Otel Lobilerinin Vekilleri Vardı Şimdi Otel Odalarının Vekilleri Var!
81 okunma
02 Haziran 2018 - 11:39

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayları İskenderun İlçesinde İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği, Memur-Sen, İHH, İlim Yayma cemiyeti ve son olarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle ‘basınla iftar’ programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Dr. Necmettin Çalışkan, eskiden otel lobilerinin vekilleri vardı, şimdi otel odalarının vekilleri var diyerek bazı adayların tepeden inme geldiğini ve bu adayların Hatay’da ikametleri dahi olmadığını söyledi.

Bu adayların otel odasında kalarak kampanya yürüttüklerini dile getiren Çalışkan, “Soruyorum aday olduğu ilde bu kadar ilgisiz adamların ne hayrı olur? Seçimden sonra hangisine ulaşabilirsiniz”  diye konuştu.

Saadet adayları, İskenderun Esnaf Odaları Birliği ziyaretinde Başkan Uğur Fırat ve oda başkanları tarafından karşılandı.

İskenderun Ticaret Odası Başkanlığı ziyaretinde Çalışkan, yeniden seçilen Levent Yılmaz’ı tebrik etti.

İHH İskenderun Temsilcisi Ahmet Yetim ve daha sonra Memur-Sen ve İlim Yayma cemiyetini ziyaret eden adaylar sonra olarak İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle iftarda bir araya geldi.

Ülke Ekonomisinin Üreten Değil Rant Ve Tüketime Dayalı

Burada da ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Çalışkan, seçim kararı alındığından beri ekonomik dengelerin alt üst olduğunu söyledi.

Tabi bu tablo yeni değil 15 yıllık politikaların bir neticesi olduğunu belirten Çalışkan, “Ülke ekonomisinin üreten değil rant ve tüketime dayalı olmasının sonucu olarak her yıl milyarlarca dolar cari açık veriyor. Evet, IMF’ye borç sıfırlandı ama borç sadece İMF’ye yoktu. 453 milyar dolar dış borçla bugün karşı karşıyayız. Her yıl ortalama 50 milyar TL sadece faize ödeniyor. Ama neticede bir zaman gelir patlak verir. Ve bugün bunun yansımaları görülmeye başladı.

Her şeyi satarak bu borcu kapatmaya çalışıyorlar diyen Çalışkan, ancak borç o kadar çok ki satarak karşılanmıyor. Yapılan yol, köprü, havaalanı, adliye sarayı, cezaevi gibi göze hoş gelen ama üretime yönelik olmayan bu yatırımlarda borca yapılıyor. Bunlara karşı değiliz ama keşke önce üretime yönelik fabrikalar açılsa sonra bunlar borçsuz yapılsaydı.

Şimdi ekonomiyi düzelteceğiz, faizi düşüreceğiz falan filan vaatlerde bulunuyorlar. Zaten 16 yıldır iş başında olan bir yapı, hangi ekonomik politikayı uygulayacaktı da uygulayamadı? Diye sormak lazım” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan’a milletvekili adayları Halil Çelik, Atila Erol, Yusuf Çiçek, Ramazan Öksüz, Mehmet Aydoğan, Uğur Ural, İl Başkanı Hamza Çalışkan, Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Beşir Candan eşlik etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.