Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç Dr. Tülin durgun yetim “10 aralık dünya insan hakları günü” mesajı verdi

Doç Dr. Tülin durgun yetim “10 aralık dünya insan hakları günü” mesajı verdi
20 okunma
08 Aralık 2017 - 17:24

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, yayınladığı mesajda, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin yıldönümü dolayısıyla tüm Dünyada her yıl ‘10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlandığını anımsattı.

Tüm dünyada kabul gören bu beyannamenin, insan hakları, temel değerler ve özgürlükler konusunda tüm toplumlar tarafından kabul gördüğünü ve yol gösterici olduğunu belirten Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, şöyle devam etti:

“Bu beyannameyi ilk kabul eden ülkeler arasında yerini alan ülkemiz, insan onurunu korumak, onun yaratılıştan gelen haklarının kullanılmasını temin etmek için özellikle son yıllarda ülkemizin her bir ferdini ayrıştırmadan kapsayacak şekilde gerekli düzenlemeleri yapmış insan hakları, temel hak ve özgürlükler noktasında önemli mesafeler almıştır.

Bugün ülkemizde dili, dini, ırkı ne olursa olsun, tüm vatandaşlarına eşit davranan; farklılıklarını zenginlik olarak gören bir devlet anlayışı hâkimdir. Bizlere düşen görev en yüksek evrensel değer olan insan haklarının ülkemizde daha geliştirmek için çalışmak, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmektir.

Ülkemizde hak arama bilincinin ve haklara saygılı olma düşüncesinin yaygınlaştırılması, hak ve hürriyetlerin dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes için olduğu gerçeğinin sadece sözü ile değil, özü ile de kabul edilip yaşatıldığı bir dünyaya ulaşılması temennisiyle tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.