Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim; “Darbeler Türkiye’yi Hep Geriye Götürdü”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim; “Darbeler Türkiye’yi Hep Geriye Götürdü”
127 okunma
05 Mart 2018 - 13:09

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, darbelerin Türkiye’yi çok geriye götürdüğünü ve önemli kayıplar verdiğini söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, sadece 28 Şubat’ın değil, uygulanan tüm darbelerine ülkeye büyük zararlar getirdiğine dikkati çekti.

Türkiye’de darbelerin sıkça yaşanmasının perde arkasında hem karanlık güçlerin ve emperyalistlerin olduğunu ileri süren Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “28 Şubat’ın bu ülkeye o kadar çok zararı oldu ki. Her darbe süreci Türkiye’yi geriye götürmüştür. Bu darbelerin arka arkaya gelmesi operasyondur. Darbeleri yapan hainler ve aktörler değişirken, arkadaki güçler aynıdır” dedi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, açıklamasına devam ederek, “Zaten Türkiye ne zaman başını doğrultup, ayağa kalkacak olsa, ne zaman gelişmeye başlasa gelişmesini engellemek için önüne darbeler, sağ-sol çatışmaları, alevi-sünni meselesi, ermeni meselesi, PKK terörü gibi sorunlar devreye sokularak gelişmesi engellenmeye çalışılmaktadır. Niçin? Türkiye’nin büyümesini ve gelişmesini istemiyorlar. Hiçbir zaman da istemediler. Son 30 yılda teröre harcanan yaklaşık 400 milyar dolarla; Türkiye yeniden inşa edilebilirdi” dedi.

Geçmişte yaşanan askeri darbelerin ülkenin ekonomik göstergeleri üzerinde acı reçetelere sebep olup Türkiye’nin ekonomik gelişmesini sekteye uğrattığını ifade eden Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “Son olarak da 15 Temmuz’da kirli eller tekrar devreye girmiş ve ülkemizin son yıllarda yaşadığı ekonomik atılıma karşı ülkemizin göz bebeği kurumu Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yer alan hainler eliyle darbe girişiminde bulunulmuştur. Ancak milletimizin engin feraseti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ile oynanan oyun bozulmuştur. Ekonomimiz ise bu yaşanan olaylardan sonra kısa sürede toparlanmasını bildi ve 2017 yılında rekor bir büyüme seviyesine ulaştı. İhracatımız da geçmişte yaşanan darbelerden olumsuz anlamda etkilenirken, 15 Temmuz’dan sonra kaldığı yerden artış performansını sürdürdü ve içinde bulunduğumuz dönemde Cumhuriyet tarihimizin rekor seviyesine ulaştı” diye sözlerini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.