Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
105 okunma
09 Ocak 2018 - 16:14

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, yayınladığı mesajda, “İlkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini başarıyla yerine getiren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Çağın en dinamik mesleklerinden gazeteciliğin, insanlara haber ve bilgi akışı sağladığı gibi, kamuoyunun da vicdanını temsil ettiğine dikkati çeken Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “Bu açıdan gazetecilerin, medya etik kurallarını göz önünde bulundurarak haber yapma ve objektif değerlendirmelerle toplumu bilinçlendirme sorumlulukları bulunmaktadır. Dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlayan basın mensuplarının yanı sıra, yerel basın da Hatay’daki gelişmeler konusunda halkı bilgilendiriyor. Ayrıca ilin kültürel ve sosyal gelişiminde önemli rol oynuyor.

Çağımızın önemli mesleklerinden olan gazetecilik mesleğini icra eden gazeteciler, kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi verebilmek için gün içinde saati fark etmeksizin haber peşinde koşan, bizlere doğru ve tarafsız haber sunmak için büyük bir azimle çalışarak görevlerini zor şartlar altında sürdürmektedirler.

Demokratik toplumun oluşmasında önemli görev üstlenen gazetecilerimiz fedakarlık örneğini en güzel şekilde bizlere göstermektedirler. Hatay’da görev yapan gazetecilerimizin de görevlerini başarıyla sürdürdüklerinden hiçbir şüphemiz yoktur. Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımıza her konuda yardımcı olarak gereken desteği vermek bir vatandaş olarak hepimizin görevidir.

Basın, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra kentlerin gelişiminde önemli katkı sağlamaktadır. İlkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini başarıyla yerine getiren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bütün basın şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.