Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç Dr. Tülin Durgun Yetim’in Kudüs Tasarısı konuşması

Doç Dr. Tülin Durgun Yetim’in Kudüs Tasarısı konuşması
9 okunma
24 Aralık 2017 - 17:43

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, BM Genel Kurulu’nda ABD’nin Güvenlik Konseyi’nde veto ettiği Kudüs tasarısının kabul edilmesiyle inançların parayla satın alınamayacağının göstergesi olduğunu söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; ‘Evet’ oyu kullanan tüm ülkelerden Allah razı olsun. İnançların parayla satın alınamayacağını gösterdiler hamdolsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos’tan sonra ‘2. One Minute’yi Kudüs davasında BM’de sergilediğini belirten Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, tarihin bir kez daha tekerrür ettiğini ifade etti ve şöyle konuştu:

“Yer Birleşmiş Milletler (BM); Tarih Fatih’ten yana tekerrür ediyor. Evet, Tarih Yavuz’dan yana tekerrür ediyor.

Evet, Tarih Kanuni’den yana tekerrür ediyor. Evet, Tahrip edilen tarih yeniden yazılıyor.

Dünya tarihi yeniden yazılmaya başlıyor ve imparatorluktan gelen torunların ensar olarak dünyaya yön verecek gücü tekrar kazanıyor, güçlü olanın değil ensar olanın kazandığı yeni çağ adımları atılıyor, zorluklar birbiri ardına gelecek olsa da, biz sadece bir olalım. Ve gün gelecek Anadolu dirilişi Asya’ya yön verecek. Fatih’in torunları fetihlerle İslam’a müjdeler verecek zulmün biteceği tarihin yazılmasına az zaman kaldı durmayalım.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.