Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’in Ortadoğu yorumu

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’in Ortadoğu yorumu
71 okunma
04 Ocak 2018 - 16:13

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, ABD’nin Ortadoğu’yu ateşe verdiğini ve bunun son örneğinin İran’da yaşadığını söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslüman ülkelerin birleşmediği sürece ABD’nin Ortadoğu ve İslam Devletleri üzerinde oyunlar oynamaya devam edeceğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta İslam ülkelerine ‘birleşme’ çağrısını yaptığını ifade eden Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “Ama ne yazık ki bu çağrılar sonuçsuz kalıyor. Şu anda Ortadoğu yangın yerine dönmüş durumda. İran’da hayat pahalığını protesto adı altında eylemler yapılıyor.

Hepimiz biliyoruz ki işin içerisinde yine ABD’nin parmağı var. İslam ülkeleri birleşip güç olmadığı sürece ABD’nin Ortadoğu’daki kan, savaş ve gözyaşılar dinmeyecektir. Yani ABD’nin planları tıkır tıkır işlemeye devam edecektir” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FARKI

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Türkiye’nin bu konuda şanslı olduğunu vurgulayarak, “Çünkü ülkemizin dik duruşlu, dirayetli, geçmişinden haz alan ve gurur duyan bir lideri var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan farkı her zaman kendini gösteriyor. Ne ABD ne de Rusya gibi büyük güç devletlerine aldırış etmeden ülkesinin menfaatleri için her zaman dik durmayı başarmış ve iki süper güç denen devletleri hizaya getirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yine her zaman Müslüman ülkelerini bir araya getirmesi ve güçbirliği oluşturma çabaları takdire şayandır. Dünyanın neresinde olursa, olsun mazlumların yardımına koşan Cumhurbaşkanımızın herkesin duasını almakta ve bir dünya liderinin sergilemesi gereken davranışları sergilemektedir. Bu erdemliği herkes gösteremez” diye sözlerini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.