Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

DOĞAKA Genel Sekreteri Yıldız’dan Başkan Yavuz’a ziyaret

DOĞAKA Genel Sekreteri Yıldız’dan Başkan Yavuz’a ziyaret
22 okunma
14 Haziran 2017 - 12:49

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (Doğaka) Genel Sekreteri Onur Yıldız Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kırıkhan Belediyesinin başvurusuyla Zengin bir Kültürel ve tarihi birikime sahip olan Kırıkhan’da sahip olunan değerlerin sergilenmesi ve sahnelenmesi konusunda Sarı Okulun Kültür-Sanat Merkezine dönüştürülmesine yönelik Teknik Danışmanlık sağlayacak olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (Doğaka) Genel Sekreteri Onur Yıldız Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u makamında ziyaret ederek konuyla ilgili istişarelerde bulundu.

Doğaka Genel Sekreteri Onur Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada ; “Kırıkhan’da “Sarı Okul” diye bilen ve Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma Bölge Müdürlüğü tarafından kültür varlığı olarak tescillenmiş bu binanın bir Kültür Sanat Merkezine dönüştürülmesi hususunda binaya ait taslak, tasarım çizimi hazırlanması planlanmaktadır. Teknik destek kapsamında binanın mevcut durum raporu hazırlanacak, binanın Kültür-Sanat Merkezine dönüştürülmesi konusunda yapılacak iş ve işlemler hakkında faaliyet planı ve raporu hazırlanacak. Bu çalışma yöredeki kültür-sanat faaliyetlerinin desteklenmesi konusunda örnek oluşturmasının yanında korunması gereken taşınmaz kültür varlıkları konusunda bölgedeki kurum ve kuruluşlar bazında bilincin artırılmasını da sağlayacaktır. Yapılan ön araştırmalara göre söz konusu bina konumu ve mimarisi ile bir Kültür-Sanat Merkezi olarak hizmet verebilecek potansiyele sahip olacaktır.” Dedi.

Başkan Yavuz ise Kırıkhan’da yapılan Belediye hizmet çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu ve Onur Yıldız’ın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Nazikane ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.

Daha sonra Başkan Yavuz ve Onur Yıldız, Sarı Okulun Kültür-Sanat Merkezine dönüştürülmesine yönelik Teknik Danışmanlık sağlayacak Teknik Destek sözleşmesine imza attılar.

İmza sonrası Mesire alanına geçen Başkan Yavuz ve Onur Yıldız burada yapılmakta olan Osmanlı ve Çocuk Köyü proje çalışmalarını birlikte incelediler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.