Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Dörtyol Fen Lisesi’nin Mühendis adayları İSDEMİR’de

Dörtyol Fen Lisesi’nin Mühendis adayları İSDEMİR’de
11 okunma
06 Ocak 2016 - 14:43

Mesleki rehberlik ve bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Dörtyol Fen Lisesi Matematik Kulübü tarafından üniversite tercihleri ağırlıklı olarak mühendislik fakülteleri olacak öğrenciler bölgemizin ve ülkemizin önemli kuruluşu olan İsdemir A.Ş’ ye anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrenciler bizzat mühendislerle tanışıp, bilgi alış verişinde bulunma imkanı buldular. Mesleğin inceliklerini yerinde görme fırsatı bulan öğrenciler ziyaretten büyük keyif aldılar.

Geziye okul yöneticilerinden Çağatay ÇAÇA ile birlikte öğretmenler Yakup ÇİÇEK, H. Remziye TÜRKMEN, Süleyman YÜCEL, Hüseyin GÜLER ve 12.sınıf öğrencileri katıldı.

Gezi süresince fabrikanın çok önemli birimleri gezildi. Geziye katılanlara güvenlik açısından baret, gözlük, önlük, maske kulaklık dağıtıldı. Öğrenciler demir çelik üretiminin tüm aşamalarını yetkili kişilerin bilgilendirmeleriyle birlikte yerinde görmüş oldu.

Rehber öğretmen Yakup ÇİÇEK bu tip gezileri sınavdan önce yaparak öğrencileri motive etme ve sınavlara hazırlanmalarına, tercih sürecinde fikir sahibi olmalarına büyük katkılarının olduğunu vurguladı.
İsdemir A.Ş.’nin ziyareti sırasında Kurumsal İletişim Görevlisi Zeynep Erzenci CEYHAN, Güvenlik Yöneticisi Murat ETİ geziye katılan tüm ekibe refakat ederek yardımcı oldular.

Okul Müdürü Servet ER, geziyi organize eden yönetici ve öğretmenlere, gezide öğrencilere yardımcı olan İsdemir A.Ş yetkililerine teşekkür ederek; “Bu tip organizasyonlarımız sürekli devam edecek. Amacımız öğrencileri hem sınava motive etmek, mesleki rehberlik noktasında bilgilendirmek, hem de sahada mesleki incelikleri görerek öğrencilerimize katkı sunmaktır” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.