Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Dörtyol’un En Büyük Okulu Halk Eğitim Merkezi

Dörtyol’un En Büyük Okulu Halk Eğitim Merkezi
28 okunma
19 Haziran 2013 - 12:32

Açtığı 300’ün Üzerindeki Kurs Ve Verdiği 100 Seminerle 20 Bin Kişiyi Bilgilendirdi

Dörtyol Halk Eğitim Merkezi 2012 – 2013 eğitim öğretim döneminde 11 bin kişiyi doğrudan kursa tabi tutarken 10 bin kişiye de verdiği seminerlerle bilgilendirmelerde bulundu.

Dörtyol Halk Eğitim Merkezi 2012 – 2013 eğitim öğretim yılı içerisinde Mesleki ve Teknik Kursların yanı sıra, El Sanatları, Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatlar, Genel İçerikli Kurslar, Yabancı Dil Kursları, Spor Kursları, SBS, LYS ve Okuma Yazma kursları açarak oldukça büyük bir performans sergilerken, sağlıktan kantin işletmeciliğine kadar da bir çok konuda seminerler düzenledi.

Dörtyol Halk Eğitim Merkezi 68 ayrı branşta açtığı Mesleki Eğitim Kurslarında 1400 kursiyerine Bilgisayar, Evde Hasta ve Yaşlı Bakımı, Tarım, İnşaat ve Sanayi alanlarında kurs verdi. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş el sanatları ile ilgili açılan kursları yoğun ilgi gördü.

El Sanatları alanında açılan 73 kursta 1409 kursiyer çini, takı tasarım ve dekoratif örgü konusunda el becerilerini geliştirerek bu ürünlerle yılsonu sergisinde görsel bir şov yaptı.

Dörtyol Halk Eğitim Merkezi bunların yanı sıra Kişisel Gelişim, Aile Eğitimi, Fen, İngilizce, Osmanlıca, Kur’an ve Cenaze Hizmetleri gibi genel konularda açtığı 38 kursta ise 783 kursiyerine eğitim verdi. 13 adet yabancı dil kursunda 288, 19 adet spor kursunda ise 350 kişi eğitimden geçirildi.

Öğrencilere yönelik açılan 28 adet SBS kursundan 578, 8 adet LYS kursundan ise 224 öğrenci istifade etti. Bunların yanı sıra birinci ve ikinci kademede açılan 24 kursla 431 kişi daha okur yazar yapıldı.

Kantin ve açık alan gıda işletmecilikleri, Öğrenci Servis Sürücülüğü ve Servis hostes rehberlik seminerlerinin yanı sıra Hayat Boyu Öğrenme ve Okullar Hayat Olsun projeleri kapsamında 45 ayrı seminer düzenlendi. Okul Öncesi Öğretmenlik semineri yapılırken 19 ayrı sağlık bilgilendirme semineri de bu yıl içerisinde gerçekleştirildi.

Okulların tatile girmiş olmasına rağmen Dörtyol Halk Eğitim Merkezindeki eğitim seferberliği devam etmekte. 01 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Halk Eğitim Merkezi Yabancı Dil ve Enstrüman kullanımına yönelik kurslar açmaya hazırlanıyor. Özellikle İngilizce, Saz ve Gitar Kurslarının kayıtları şu aralar hızla devam etmekte. Gelecek talepler doğrultusunda diğer alanlarda da kursların açılabileceği belirtilmekte.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.