Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Dörtyol’un Yeşilköy Mahallesi’nde 36 saattir elektrik ve su yok

Dörtyol’un Yeşilköy Mahallesi’nde 36 saattir elektrik ve su yok
52 okunma
07 Ocak 2016 - 11:58

Hatay’ın Dörtyol İlçesi Yeşilköy Mahallesinde çarşamba günü gece 01;10’ dan kesilen elektrik 36 saat geçmesine rağmen hala verilemedi.

Yoğun sanayi dokusu bulunan alanda özellikle ham petrol ve LPG dolum tesisleri yer almakta. Bölge içme suyunu kuyulardan temin etmekte. Bu nedenle içme suyu şebekesini besleyen hatların tamamı elektrik enerjisine bağımlı halde. 36 saattir kesik olan elektrik nedeniyle mahallede ikamet eden 18 bin vatandaş susuzluk yaşamakta.

Toroslar Elektrik A.Ş.’den yoğun bir şikayetin olduğu bölgemizde sorunların çözümü noktasında 20 Ekim 2015 tarihinde Bölge Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu tarafından Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Hatay Metropol Bölge Müdürü Selman Nair’in de katılımıyla bir toplantı tertiplenmiş olmasına rağmen sonuç ortada.

Gazetemizi arayan Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ferhat Aydın haklı olarak sitemlerini dile getirdi ve mahallesinde Toroslar Enerjisa’ya karşı biriken öfkeden duyduğu endişeyi belirtti.

Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ferhat Aydın yaptığı açıklamada; “Mahallemde 18 bin insan yaşıyor. Bu insanların hastası var, çocuğu var, yaşlısı var. İnsan olarak bu insanların en başta insanca yaşayacak bir enerjiye ihtiyacı var. “Her enerji arkasında büyük bir güç ister.” şeklinde slogan yapmışlar, 2013 yılından bu güne kadar biz ne bu gücü nede enerjiyi göremez olduk. Elbette eskiden de elektrik kesintileri yaşanıyordu. Ama aradığımızda bir muhatap bulup meramımızı anlatıyor, sorunumuzu halledebiliyorduk. Üç yıldır tek yapabildiğimiz 186 yı arayıp telefonun ucunda saatlerce beklemek. Sonrasında ise “Arıza kaydınız alınmıştır, yapabileceğimiz başka bir şey var mı” diye bir hikaye dinlemek. Yarım saat sonra arıyorsunuz, sizin yarım saat önce verdiğiniz arıza kaydından haberleri yok bir daha arıza kaydı açıyorlar. Bu vatandaşla dalga geçmektir. Vatandaş kendisiyle dalga geçeni hoş karşılamaz. Bakın sadece benim mahallemde iki gündür yüzlerce insan öfkesini yüksek sesle dile getirmeye başladı. Bu bir infiale dönüşmeden, bir toplumsal olaya yol açmadan tedbir alınması gerektiğini belirtiyorum. Yetkililerden sorunun en kısa zamanda ve en kalıcı şekilde çözümünü bir mahalle muhtarı ve bir vatandaş olarak talep ediyorum” açıklamasında bulundu.

Sorun sadece Yöşilköy Mahallesiyle de sınırlı değil, Dörtyol’un her yerinde istisnasız olarak aynı sıkıntı yaşanmakta. Eski ve yıpranmış trafo binalarının içerisinde yangın çıkmakta, trafolar patlamakta. Direk üstü trafolar binaların içerisinde durmakta. Enerji nakil hatları ikinci kat balkonlarının önünden geçmekte. İlçenin en önemli toplantılarının yapıldığı meclis birleşimleri bile karanlıkta gerçekleştirilmekte.

Sorunlarınız için lütfen 186’yı arayın. Bölgedeki idareciler ve tercihlerinizi onlardan yana kullandığınız Milletvekillerini meşgul etmeyin.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.