Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

DSİ Afrin’de su hatlarını iyileştirme çalışmalarına başlıyor

DSİ Afrin’de su hatlarını iyileştirme çalışmalarına başlıyor
139 okunma
05 Nisan 2018 - 10:47

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren Başkanlığında, Jeoteknik Hiz. ve YAS Daire Başkanı Kemal Karakuş, İçme suyu Daire Başkanı Şadiye Yalçın, DSİ Kahramanmaraş 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, DSİ Adana 6. Bölge Müdür Vekili Recep Karagözler, EÜAŞ Genel Müdürü, Temsan Genel Müdürü, İlgili Şube Müdürleri ve teknik personellerden oluşan heyet, Afrin ilçe merkezine içme suyu sağlayan Meydanki (17 Nisan) Barajında ve arıtma tesislerinde incelemelerde bulundu.

Heyet öncelikle, Fırat kalkanı harekatı kapsamında terörden arındırılan Azez’de 5 yıldır çalışmayan pompa istasyonunun bakım onarım ve faaliyete geçirilmesi için EÜAŞ ve Temsan yetkilileri ile ortak çalışma gerçekleştirdi.

Daha sonra, Afrin ilçe merkezine içme suyu sağlayan Meydanki (17 Nisan) Barajında ve Arıtma tesislerinde, pompa istasyonu ve jeneratör kısımlarında incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar neticesinde Afrin ilçe merkezine içme suyu akışı sağlanmış oldu.

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Dağdeviren başkanlığındaki heyet, teknik incelemelerin tamamlanmasıyla, Kilis Valiliğinde istişare ve bilgi alış verişinde bulunarak ziyaretini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.