Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Engelli Memur yerleştirme işlemleri cuma günü sona eriyor

Engelli Memur yerleştirme işlemleri cuma günü sona eriyor
334 okunma
05 Aralık 2018 - 11:22

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, engelli memur alımları için geçen hafta başlayan yerleştirme işlemlerinin 7 Aralık 2018 tarihinde son bulacağını açıkladı.

Kerimoğlu konuyla ilgili şu bilgilere yer verdi; bu yıl geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı engelli adaylardan ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunu olanlar için ÖSYM Başkanlığı tarafından yazılı sınav şeklin de yapılmıştır. İlkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyinde ki engelli memur adayları için ise kura müracaatları 16 Mayıs 2018 tarihinde müracaatlar tamamlanarak, adaylar için yapılacak tek şey yetkili bakanlıklarca açıklanacak boş pozisyonlara devlet memuru olmak için tercih yapmaya kalmıştır.

Geçen süre zarfında konuyla ilgili çalışmalar yetkili bakanlıklarca tamamlanarak boş atama yapılacak kadrolar ve sayılar ÖSYM Başkanlığına bildirilerek engelli adayların sabırsızlıkla beklediği kamu kurum ve kuruluşlarının boş pozisyonda ki kadrolarına atamalar yapılacağı duyurusu ÖSYM başkanlığının www.osym.gov.tr ve https://ais.osym.gov.tr adresleri üzerinden açıklanmıştır. Adayların tercih işlemleri için yayınlanan 2018 EKPSS tercih ve kura kılavuzunu dikkatlice inceledikten sonra T.C kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak görev almak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarını da seçmek kaydıyla tercihlerini yapabileceklerdir. Müracaat yapacak olan engelli bireylerin öncelikle sağlık durumlarını göz önüne alarak tercih yapmaları da kendileri ve aileleri içinde oldukça önemlidir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.