Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Erasmus+ yurt dışından gelen misafirleri ağırladı

Erasmus+ yurt dışından gelen misafirleri ağırladı
23 okunma
05 Aralık 2017 - 20:43

2017 Erasmus + (plus) Stratejik Ortaklık kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde ilimizde sadece Anayazı İlkokulu koordinatörlüğünde ve Antakya Gazi Ortaokulu ortaklığı ile yapılan “Cultural Treasure Chests” (Kültürel Hazine Sandıkları) isimli proje kapsamında ülkemize gelen İtalya, Bulgaristan ve Romanyalı ortaklar ile proje süreci ile ilgili toplantılar yapılarak iki yıl sürecek bu proje ortaklığının ayrıntıları konuşuldu.

Proje, kültürlerarası önyargıları kırmak, hoşgörü kültürünü geliştirmek ve kültürleri tanıtarak öğrencilerin farklı ülkeleri tanımasını, yabancı dil yeteneklerini geliştirmesini amaçlamaktadır. Proje bünyesinde Anayazı İlkokulu ve Antakya Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri de sırasıyla Romanya,
İtalya ve Bulgaristan’a ziyaretlerde bulunacak ve farklı kültürleri tanıma fırsatını elde etmiş olacaklar.

Ayrıca, yurtdışından gelen katılımcı öğretmenler Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’yu ziyaret edip ilimiz ve eğitim sistemimiz ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

Bu tür projelerin ülkemiz ve gastronomi şehri ilan edilen, kültürlerin beşiği olan Hatay ilimizin tanıtımına katkıda bulunacağını ve ilerleyen zamanlarda ilimizin turizm potansiyelini arttıracağını düşünüyoruz. Bu projenin diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.