Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

“Eşit İşe Eşit Ücret” Kampanyası’na Özel Defne Hastanesi’nden Büyük Destek

“Eşit İşe Eşit Ücret” Kampanyası’na Özel Defne Hastanesi’nden Büyük Destek
44 okunma
02 Nisan 2013 - 13:43

Özel Defne Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Taşar ve Halkla İlişkiler Müdiresi Pınar Rende, BPW Hatay Kulübü’nün konuğu oldu.

BPW Hatay Kulübü Başkanı Dr. Nevide Kimyon Barbaros Taşar’a hitaben yaptığı konuşmada; “Öncelikle “En Çok Kadın İstihdam Eden Kuruluş” olmanızdan dolayı sizleri kutluyor ve tüm kadınlarımız adına teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

 “Cinsiyete dayalı ücret eşitsizliğine dikkat çekmek amacıyla; Birleşmiş Milletler’ in de desteklediği, Türkiye BPW başta olmak üzere -aralarında BPW Hatay Kulübü’nün de bulunduğu – federasyona bağlı 8 ilin kulüpleri olarak eş zamanlı başlattığımız “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET” Kampanyası devam ediyor. 16 Nisan’a kadar sürecek olan ve “Kırmızı Çanta” logosuyla sembolize ettiğimiz bu kampanya ile “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET” hedefine bir kez daha dikkat çekip, sizin nezdinizde de tüm kişi, kurum ve kuruluşları “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET” kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.” dedi.

SGK Hatay İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ödül töreninde bu yıl da “en fazla prim ödeyen, en fazla istihdam sağlayan, en fazla kadın istihdamı oluşturan kurum-kuruluş” kategorisinde aldığı ödüllerle dikkatleri üzerine çeken Özel Defne Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Taşar ise; kadınların konumunu güçlendirmenin, toplumların en önemli hedefleri arasında yer alması gerektiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

 “Ekonomik kalkınmada insan, vazgeçilmez bir unsurdur. Dolayısıyla kadın olmadan sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak mümkün değil ama hala kadın-erkek istihdamını tartışıyoruz. İş gücünün cinsiyeti olur mu hiç? Bu konuya takılıp kalmamak, kadın-erkek meselesini değil, “geleceğimizi nasıl kurtarmalıyız”ı tartışmak gerekir. Zira yüzlerce insan iş bekliyor, onların istihdamı için hep birlikte gayret etmeliyiz. Şu anda 402 çalışanımızın % 50’sinin; istihdamda, orta ve üst yönetimde, kadın olduğunu gururla söylemeliyim. Bizi; beraber yol aldığımız, birbirinden değerli çalışanlarımız zirveye taşıdı, dikkat edin bunların yarısı kadın! Demek ki iş gücünün cinsiyeti değil, niteliği önemli. Özel Defne Hastanesi olarak aynı bakış açısıyla uyguladığımız “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET” Kampanyası’na sonuna kadar destek olacak, konuyla ilgili her türlü çalışmalarınızda sizinle işbirliği yapacağız ”dedi.

Daha sonra söz alan Özel Defne Hastanesi Halkla İlişkiler Müdiresi Pınar Rende;

 “Çalışanlarımızın yarısı kadın olup, “EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET” uygulaması hastanemizde mevcuttu. Hal böyleyken aile ve iş yaşamının uyumlaştırılması ile ilgili kadın çalışanlarına sağladığı ücretsiz izin, annenin inisiyatifine bırakılan süt izni, süt iz kreş hizmetinden, esnek çalışma fırsatlarına kadar birçok uygulamayı hayata geçiren hastanemizin kadın çalışanları bu durumdan gayet memnun ve mutlular.”

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.