• Dolar Alış / Satış: 2.927 / 2.932
  • Euro Alış / Satış: 3.244 / 3.25
  • HATAY:
  • Güneş: 05:13
  • Öğle: 12:45
  • İkindi: 16:33
  • Akşam: 20:05
  • Yatsı: 21:41
  • HATAY:
  • Bugün 26,6°C ...
  • Yarın 25°C / 34°C AZ BULUTLU

Hassa Belediye Başkan Adayı Rahmi Vardı’nın konuğu oldu

17 Kasım 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Hassa Belediye Başkan Adayı Rahmi Vardı’nın konuğu oldu

Eylül ayında Ankara Arena Spor Salonu’nda Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından kesin adaylığı açıklanan Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu Gündem Özel Program yapımcısı Rahmi Vardı’nın sorularını yanıtladı.

Ardıçlı’ya yaptığınız en önemli hizmetiniz sizce ne oldu?

Belediye Başkan Adayı Mustafa Köroğlu; Biz birçok alanda hizmetlerimizi iyileştirme çalışmaları yaptık. Bizden önceki belediye başkanlarımızda Ardıçlı’ya çok güzel hizmetler yapmışlardı, çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Ardıçlı Hassa bölgesindeki altı belediye içerisinde, konumu ve mimari yapısı imarı gereği taşı taşın üzerine koyduğunuzda kale gibi görünün güzel bir memleket, bundan dolayı yaptığınız işlerden zevk alıyorsunuz. Bizden önceki Belediye Başkanlarımızda güzel ve önemli hizmetler yapmışlardı, bizde bu bayrağı aldık daha ileriye taşıdık çitayı biraz daha yükselmeye çalıştık. Biz öncelikle daha önceki hizmetleri iyileştirme çalışmalarıyla başladık. En sonunda geldiğimiz bu noktada biz geleneksel belediyecilik yerine yenilikçi belediyeyi ön planda tutmak suretiyle çalışmalarımıza sosyal belediyecilik yönünde hız verdik. Belediyecilik dendiği zaman suların akıtıldığı, çöplerin toplandığı, yolların yapıldığı bir belediyecilik anlayışı hâkimdir. Bunlar bizim asli vazifelerimizdir bunları artık Türkiye’de yapmayan belediye başkanı ben belediye başkanıyım demesin demesine gerek yoktur.

YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI BİZİM GÖREVİMİZDİR TEŞEKKÜRE BİLE GEREK YOKTUR EKSTRADAN BİR ŞEY YAPMADIK

Biz belediye başkanlarının vazifesi çok net belli alt yapı hizmetleri, yol, su, temizlik, park, yeşil alanlar vs. yeşil alan yapamaya bilirsiniz imkanınız yoktur çok para gerektirir ama insanların yürüdüğü mahallesinde, sokağında oynadığı aracı ile geçtiği yolları yapamıyorsanız siz bu işi yapıyorum diyemezsiniz övünemezsiniz de, o yüzden biz gelenekçi belediye başkanlığı anlayışından uzak durduk. Tabi ki yollarımızı yaptık muhalif bir belediye başkanı olmamıza rağmen yaklaşık 57 bin metrekare ikinci kat sathi kaplama asfalt yaptık. Hüseyin Bey güzel bir alt yapı şeklinde yapmıştı ama zamanla erimişti o asfalt bizde ikin kat sathi kaplama asfaltımızı yaparak memleketimizin istifadesine sunduk. Görevimiz teşekküre bile gerek yoktur ekstradan bir şey yapmadık görevimizi yaptık” dedi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN