Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hassa’da Yılın Son Toplantısı Yapıldı

Hassa’da Yılın Son Toplantısı Yapıldı
54 okunma
03 Aralık 2014 - 14:03

Hassa Kaymakamlığı başkanlığında Hassa’da faaliyet gösteren iş adamları ile geleneksel 2014 yılının son  istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Aktepe Ovalı Tesislerinde, Demircioğulları Zeytinyağı İşletmecisi Harun Demirci’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya;

Hassa Kaymakamı Mustafa Pala, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Belediye Başkan Yardımcıları, Hassa Sanayileri ve İşadamları Dernek Başkanı Av.Halil Zehir,TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy  ve iş adamları katıldı.

Hassa Kaymakamı Mustafa Pala yaptığı açılış konuşmasında;

“Bu toplantılarda,projelerden,hibe duyurularından,yatırım fırsatlarından,iş imkanlarından sizleri haberdar edeceğiz.Sizlerin sorunlarını dinleyip o sorunlara çözüm bulmak,birlikte değerlendirme yapmak,ilçemizdeki istihdamı , üretimi  ve yatırımları artırıcı,plan program ve tedbirleri almak hedefiyle yola çıkacağız.

İnşallah bu toplantıların sonucunda ,ilçemiz için ilimiz için hayırlı sonuçlar elde ederiz.Bizde kaymakamlık olarak ,belediye olarak ve tüm kurumlar olarak sizlerin yanındayız.Sizlere destekçiyiz.

Biz bunun için varız.Sizlere her konuda destekçi olmaya,yardımcı olmaya hazırız.İlçemizde kurduğumuz teşkilatlarla,gerek proje yazma konusunda,gerek takip konusunda,inceleme ve araştırma konusunda,ar-ge çalışmaları konusunda ulusal düzeydeki yatırımlar ve desteklemeler konusunda sizleri her zaman aydınlatmaya ,yardımcı olmaya ,yol göstermeye devam edeceğiz.

Sizlerden bu konuda el birliği ve işbirliği ile bu fırsatlardan en iyi şekilde istifade edebilmek,ilçemize en çok yatırımı ,en çok kaynağı getirebilmektir.Çabalamanızı,gayret etmenizi ve bizleri zorlamanızı bekliyoruz.”dedi.

İlçe Gıda , Tarım  ve Hayvancılık Müdürü Reşat Uymaz, Tarım Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme projesi hakkında iş adamlarımız bilgilendirilirken,TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy tarafından ise, 13.başvuru konuları, sunum eşliğinde tanıtıldı.

2014 yılının son işadamları toplantısı, hoş sohbet içerisinde geçti.Hassa’nın  tarım ve ticari  faaliyetleri ele alındı. Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel , Hassa Sanayi ve Ticaret Odası’nın bir an önce kurulması gerektiğini belirterek,Amanos Tüneli sonrası ,Hassa’da kurulacak Organize Sanayi yönetiminde söz hakkı sahibi olmamız gerektiğini vurguladı .

Kaymakam Mustafa Pala, Amanos Tünel Projesinin ve Hassa Organize Sanayinin son durumu hakkında iş adamlarımızı  bilgilendirdi.Çağımızın gerektirdiği teknolojik yatırımların önemine vurgu yaptı.

Değerlendirme ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.