Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay Genelinde yılbaşı denetimleri

Hatay Genelinde yılbaşı denetimleri
21 okunma
27 Aralık 2017 - 8:13

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na ekipler, yeni yıl öncesi gıda üretim tesisleri ve gıda satışı yapılan ticarethanelerde sıkı denetimler gerçekleştiriyor.

YENİ YIL ÖNCESİ DENETİMLER SIKLAŞTI 

İl genelinde gıda üretim tesisleri, gıda satış yerleri ve pastanelerde denetimler gerçekleştiren HBB personeli gıda mühendisleri, hijyen, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları,  kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yaptı. Prosedüre uygun olarak insan sağlığına tehdit oluşturacak şekilde faaliyet gösteren işyerlerine de ihtarnameler veren HBB Zabıtası, vatandaşların yeni yıl öncesi alışverişlerini yoğun olarak tercih ettiği işyerlerinde de denetimleri arttırdı.

Gıda sektöründeki çalışanları hijyen konusunda dikkatli davranmaları konusunda uyaran HBB Zabıtası bu konularda gösterdiği hassas tutumla vatandaşların takdirini topladı.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI UYARILARDA BULUNULUYOR 

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemşehrilerinin sağlığı konusundaki hassasiyetinden hareketle denetimlere hiçbir şekilde taviz vermeden devam edeceğini ve karşılaşılan olumsuzluklara karşı gerekli işlemlerin uygulanacağını kaydetti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.