Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay TV Mart’taki RTUK İhalesine Başvurdu

Hatay TV Mart’taki RTUK İhalesine Başvurdu
84 okunma
23 Ocak 2013 - 10:43

Martta yapılacak olan sayısal karasal yayıncılık ihalesine katılacak TV’lerin 16 Ocak RTUK ten yeterlilik olması gerekiyordu. Hatay TV 14 Ocak 2013’te RTUK dosyasını hazırlayarak 763 sıra numarasını aldı. Dosyada Hatay TV adının da tescil edilerek Kırıkhan Radyo TV yayıncılık A.Ş. adına Hatay TV logosu ve isminin patent başvurusu yapıldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) yapılan yazılı açıklamaya göre, 17 Aralık 2012’de başlatılan Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı başvuru süresi 16 Ocak 2013 itibarıyla sona erdi.

RTÜK Karasal Yayın ve Sıralama İhalesi Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9. Maddesi kapsamında, başvuru belgelerinde eksiklik veya düzeltilmesi gereken bir durum tespit edilen kuruluşlar, Üst Kurul’ca verilecek süre içerisinde eksikliklerini giderecek.

Verilen sürede eksikliklerini gidermeyen veya gerekli düzeltmeleri yapmayan kuruluşların başvuruları geçersiz sayılacak.

Değerlendirmeler sonucunda 6112 Sayılı Kanun ve anılan yönetmelik hükümlerine göre yeterli bulunan kuruluşlara Üst Kurul’ca, sıralama ihalesine katılabilmeleri için yeterlilik belgesi verilecek. Yeterlilik belgesi verilmeyen kuruluşlar, sıralama ihalesine katılamayacak.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.