Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Vali Lekesiz:”İftar Sofralarında Lüks ve İsraftan Kaçınalım”

Vali Lekesiz:”İftar Sofralarında Lüks ve İsraftan Kaçınalım”
52 okunma
03 Temmuz 2013 - 19:34

Vali M. Celalettin Lekesiz, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en üst seviyede yaşandığı Ramazan ayında, iftar sofralarında lüks ve israftan kaçınılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Lekesiz, “Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en üst seviyede yaşandığı zaman dilimlerinden birisi de hiç şüphesiz Ramazan ayıdır. Mübarek Ramazan ayının anlam ve ehemmiyeti gözönünde bulundurulduğunda, iftar sofralarında lüks ve israftan kaçınılması, yoksulların hatırlanması ve yardımlaşma duygusunun ön planda tutulması büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Vali Lekesiz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin karşılıklı olarak iftar davetleri düzenlemelerinin ve gösterişli iftar programları ile davetler vermelerinin kamu vicdanında rahatsızlık yaratabileceği değerlendirildiğinden, son dört yıldır uygulandığı gibi, resmi kurum ve kuruluşlarımızın iftar daveti düzenlemek istemeleri halinde, ilçelerimizde Kaymakamlıklarımızın koordinesinde resmi kurumlar adına tek bir iftar programı düzenlenmesi, sivil toplum kuruluşlarımızın iftar daveti düzenlemek istemeleri halinde ise, Sanayi ve Ticaret Odalarının diğer oda ve sivil toplum kuruluşlarını koordine ederek tek bir iftar programı tertip etmelerinin daha uygun olacağını kaydetti.

Lekesiz, bu vesile ile tüm Hataylıların Ramazan ayını kutlayarak sağlık ve huzur diledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.