Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Zehra Lekesiz, BPW Hatay Kulübü’nün Konuğu Oldu

Zehra Lekesiz, BPW Hatay Kulübü’nün Konuğu Oldu
75 okunma
21 Ocak 2013 - 12:04

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in Eşi Zehra Lekesiz, BPW Hatay Kulübü ( Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği)  tarafından onuruna verilen çay davetine katıldı.

Liwan Otel’de düzenlenen ve samimi bir ortamda gerçekleşen davette bir konuşma yapan Lekesiz, “ Çalışan kadınlarımız, iş yaşamına ait zorlukların yanı sıra, evde de erkeklerin karşılaşmadığı tarzda sorunları hızlı ve pratik bir şekilde çözümlemekte. Kadınlar bu zorluklara rağmen iş hayatında başarılılar. Bu bağlamda sizlerin de bir araya gelip, Hatay BPW Kulübü’nü kurarak aranızda oluşturduğunuz güç birliğiyle, başrolünde kadının olduğu ve toplum yararına olacak güzel projelere imza atacağınıza inanıyorum” dedi.

Daha sonra “Koruyucu Aile” ve “Gönül Elçileri Projesi ” hakkında bilgi veren Lekesiz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlayan projeyi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yürüttüğünü söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Aralık 2012’de başlatılan “Gönül Elçileri Projesi ” 81 ilimizde hayata geçirilmiştir. Toplumda “gönüllülük”  kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek, koruyucu aile sayısını artırmak amacını güden proje kapsamında “Koruyucu Aile” ile kimsesiz çocuklarımızı buluşturacağız. Bunun için şefkatli, sabırlı, hoşgörülü, adil ve yol gösterici olabilecek koruyucu ailelere; ayrıca bu ailelerle çocuklarımızı buluşturacak Gönül Elçileri’ne ihtiyaç var. Sizlerin nezdinde tüm aileleri, çocuklarımıza sevgi dolu sıcak yuvalarında onlara da yer vermeye davet ediyoruz.”

Hatay BPW Kulübü Başkanı Dr. Nevide Kimyon ise yaptığı konuşmada, “Sayın Zehra Lekesiz Hanımefendi’nin, bizleri kırmayarak davetimizi kabul etmelerinden onur duyduk. Bizler, bundan sonraki süreçte iş dünyasında gösterdiğimiz dayanışmayı, kimsesiz çocuklar için de sürdüreceğiz. Onları sahiplenerek hayata tutunmalarını sağlamak için bu projeye elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Koruyucu aile sayısının artması ve çocuklarımızın aile ortamında güzel bir yuvada yetişmelerini sağlamak üzere her türlü iş birliğine hazırız” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.