Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Hatay’a bölgenin en büyük yaş sebze ve meyve hali yapılıyor

Hatay’a bölgenin en büyük yaş sebze ve meyve hali yapılıyor
62 okunma
25 Mayıs 2015 - 12:43

Hatay Büyükşehir Belediyesi Antakya-İskenderun karayolu üzerine 129 bin metre kare büyüklüğünde hazine arazisi üzerine sağlıklı ve ulaşımı daha rahat modern yaş sebze ve meyve hali yapım çalışmalarını başlattı.

Hatay ve civarında bulunan şehir halkına, yaş sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılamak için 53 yıldır hizmet eden Antakya sebze halinin, gelişen şehirle birlikte, şehrin içinde kalarak şehir içi ulaşımı olumsuz olarak etkilemesinin yanı sıra mekânsal açıdan yetersiz olduğunu belirten yetkililer, yeni halin halkın ihtiyaçlarına cevap vereceğini belirttiler.

Şehir halkına sağlıklı, taze, kaliteli sebze-meyve ulaştırmada ve tüketici taleplerine zamanında cevap verilmesinde yapılacak olan sebze ve meyve halinin bölgede stratejik önem taşıdığını ve 26 personelle sebze halinde hizmet verdiklerini belirten Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, “2012 yılında yayımlanan yeni bir kanunla yaş sebze ve meyve hizmet ye yönetmenliği değiştirilerek, modern standartlar getirildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın dört yıl önce “yeni sebze –meyve hali yapımı” konusunda çalışmaları da vardı, 2016 yılının sonuna doğru Antakya-İskenderun karayolu üzerine yeni, modern, teknolojik, lojistik ve hijyenik açıdan Hatay halkına yakışır bir hal yapma çalışmalarımızı başlattık. Yeni yapılacak Yaş Sebze ve Meyve Hal proje kapsamında, konaklama yeri, cami, lokanta, sigorta, banka, finans kurumları, spor, sağlık tesisi, eğitim alanı ve içinde ihtiyaç duyulan diğer donatım alanları yapılacak” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.