Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da 12. Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı gerçekleşti

Hatay’da 12. Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı gerçekleşti
105 okunma
28 Nisan 2016 - 18:37

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinde kat edilen mesafenin vatandaşlara fayda sağlayacağına inandığını belirterek, “AB süreci bir medeniyet sürecidir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bir stratejik hedefidir” dedi.

Bakan Volkan Bozkır, Hatay’da düzenlenen ‘Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci’ konulu toplantıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Ottoman Otel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Bozkır, ilk olarak terör saldırılarına değindi. Son zamanlarda Türkiye’de herkesin vatan hainlerinin önemli saldırı ve huzur bozma çalışmalarına şahit olduğunu belirten Bozkır, “Fakat içinde bulunduğumuz ortamda bu salonu bu kadar güzel şekilde doldurup, hep birlikte İstiklal Marşımızı bu kadar güçlü söylemek herhalde teröre verilebilecek en güçlü mesajdır. O açıdan da hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Terörün bizi korkutamayacağını, bizim bu insanlarımızla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyla terörü korkutacağımızı, emellerine dahil olmayacağımızı burada güçlü bir şekilde haykırmış olmanızdan dolayı da gururu duyuyoruz” diye konuştu.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Hayad Derneği Başkanı Rahmi Vardı Hayad Derneğinin çalışmaları, faliyet alanları, 5 yılda neler yaptığını ve Hayad Derneğinin projelerini anlattı.

Toplantıda ayrıca, Erasmus+ Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme yapıldı.

hatay-4.-ortadoğu IMG_3543 IMG_3544 IMG_3545 IMG_3546 IMG_3547 IMG_3549 IMG_3552 IMG_3553 IMG_3554 IMG_3556 IMG_3563 IMG_3564

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.