Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da Jeotermal Su Bulmak Amacıyla Sondaj Çalışması Başlatıldı

Hatay’da Jeotermal Su Bulmak Amacıyla Sondaj Çalışması Başlatıldı
65 okunma
19 Mart 2013 - 9:52

Hatay’da, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından jeotermal su bulmak amacıyla sondaj çalışması başlatıldı.

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da Alaattin Köyü sınırları içerisinde Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından jeotermal su bulmak amacıyla sondaj çalışması başlatıldı. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz jeotermal su sondaj çalışmalarını yerinde izledi.
Vali Lekesiz, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız ve Jeoloji Mühendisi Rıfat Cihan Sevim’den sondaj çalışmaları ile ilgili olarak teknik bilgi aldı.

MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız, söz konusu alanda etütle başlayan ve jeofizikle desteklenen çalışmada en pozitif görülen alanların belirlenerek sondaj aşamasına gelindiğini, sondaj çalışmaları kapsamında ziyaretin gerçekleştiği gün itibarı ile 690 metreye ulaşıldığını, üç vardiya halinde çalışılarak günde100 metre ilerlemenin sağlandığını, hedefin ise 2 bin 200 metreye ulaşmak olduğunu söyledi.

Vali Lekesiz de Hatay sınırları içerisinde devam eden jeotermal su arama çalışmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Ümit ediyorum ki, çalışmalar sonucunda jeotermal suya ulaşılacak ve gerek bölgemiz, gerekse ülkemiz bu sudan en verimli şekilde faydalanacaktır” diye konuştu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.