Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da STK’lar mercek altında

Hatay’da STK’lar mercek altında
22 okunma
06 Aralık 2017 - 16:28

Hatay’ı en fazla rahatsız eden konulardan biri olan Sivil Toplum Kuruluşlarının rastgele açılmasıyla ilgili olarak nihayet Hatay Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü harekete geçerek, Hatay genelinde kurulmuş olan bin 472 dernek üzerinde denetleme yapmaya başladı.

Hatay genelinde bulunan derneklerin çoğunun ikamet adresi, iletişim bilgileri, hizmet binası ve bunlara benzer birçok eksikliklerin olmaması Hatay kamuoyunu harekete geçirmişti.

HANGİ KONULARDA YAPTIRIM UYGULANACAK?

Hatay’da bugün itibarıyla sayısı Bin 472’ye ulaşan Sivil Toplum Kuruluşları, Hatay Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü yetkilileri tarafından sıkı bir denetime tabi tutulacak. Sivil Toplum Kuruluşlarının tabelası, adresi, kuruluş amacı, faaliyetleri olmaması durumunda Hatay İl Dernekler Müdürlüğü yetkilileri tarafından sıkı bir yaptırım uygulanacak. Amacına ve kuruluş tüzüğüne göre faaliyet yapmayan STK’lar, hizmet binası olmayan STK’lar, tabelası olmayan STK’lar, yanlış adres bilgisi olan STK’lar İl Dernekler Müdürlüğü tarafından yasal yollarla kapatılabilecek.

FAALİYET YAPAN DERNEKLER NASIL BELİRLENECEK?

Hatay Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Sivil Toplum Kuruluşlarının hazırladığı tüzükte yer alan derneğin amacı ve faaliyetleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren dernekler, aktif olarak faaliyet gerçekleştiren dernekler olarak bilinecek. Kurulmuş olan dernekler yaptıkları faaliyetleri ortaya çıkarmaması durumunda yapılan incelemeler sonucunda kapatılması ile ilgili yasal işlemler yapılacak.

Haber: Murat Mutlu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.