Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da Suriyelilere 20 Bin adet balık dağıtıldı

Hatay’da Suriyelilere 20 Bin adet balık dağıtıldı
489 okunma
27 Haziran 2018 - 11:30

Kocaeli Akyazı Altındere Alabalık Tesisleri tarafından gönderilen 20 Bin adet Alabalık Hatay Yardımlaşma Derneği tarafından Kırıkhan’da ve Afrin Bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde ihtiyaç sahiplerine ve Rejim güçlerinin saldırılarından Doğu Guta’dan kaçarak Suriye’nin Afrin Bölgesinde kurulan çadır kampta kalan Suriyelilere HAYAD Derneği tarafından 20 Bin adet alabalık dağıtıldı.

Hayad Derneği geleneksel olarak Kırıkhan’da yılda 20 Bin adet alabalık dağıtımı yaptığını belirten HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı “Balıkların Kırıkhan’daki ve Suriye’de çadır kampta kalan Doğu Guta’dan gelen ihtiyaç sahiplerine yapılacağını söyledi. Yapılan yardımlardan dolayı Akyazı Altındere Alabalık Tesisleri sahiplerine teşekkür ederim” dedi.

Dernek Başkanı Vardı yaptığı açıklamada “Bugün Kırıkhan’da dağıtımlarımızı tamamladıktan sonra Suriye’nin Cinderes Bölgesinde bulunan Derbab ve Muhammediye kampındaki Doğu Gutalılara HAYAD KART aracılığı ile yardımlarımızı yapacağız.” Dedi.

HAYAD Kartın Kırıkhan’da 5 Bin ailede olduğunu belirten Vardı şunları kaydetti “Kırıkhan’da 5 Bin ailenin tamamına ve çadırda bulnan Bin 500 Doğu Gutalı kardeşlerimize bu yardımları dağıtıyoruz. Derneğimiz Ramazan’da günde 6 Bin 500 kişilik iftar hazırladı, bunun 2 Bin 500’ü Kırıkhan’da çadırlarda bulunan ihtiyaç sahiplerine ve 4 Bin adedini de yine Doğu Guta’dan gelen kardeşlerimize dağıtımını gerçekleştirdik. Cinderes Bölgesinde su sıkıntısı olduğu için günde 1 TIR su götürüyoruz bunun yanında ara ara karpuz, dondurma, tavuk, ekmek gibi ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.