Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da Türk Askerine Taşla Saldırdılar

Hatay’da Türk Askerine Taşla Saldırdılar
10 okunma
18 Mart 2014 - 15:23

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada Narlıca’da sınırı kaçak yollarla geçmeye çalışan 20 – 25 kişilik bir grup engellendikten sonra Kavalcık Köyünden gelen 50 – 55 kişilik bir grubun askere saldırdığı açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yazılı olarak yapılan açıklama şu şekilde;

Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (Narlıca/Hatay) Kavalcık Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, 20-25 yaya şahsın sırtlarında çuvallar olduğu halde, Suriye’den Türkiye’ye doğru hudut hattına yaklaştığı görülmüştür.

Tespit edilen bu durum üzerine, Kavalcık Hudut Karakolundan, bir Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) bölgeye sevk edilmiştir. MYKU, söz konusu şahıslara hududa yaklaşmamaları konusunda “DUR” ikazında bulunmuş, ancak kaçakçıların “DUR” ikazına uymayarak, sınırı yasa dışı geçmeye teşebbüs etmeleri üzerine MYKU tarafından havaya uyarı atışı yapılmıştır. MYKU personelinin açtığı uyarı ateşi üzerine kaçakçı şahıslar, Suriye’de geldikleri istikamete doğru kaçmışlar ve kaçakçılık girişimi tamamen engellenmiştir.

Kaçakçılık faaliyetinin engellenmesi üzerine Kavalcık Köyünden yaklaşık 50-55 şahıs motosikletlerle kısa sürede hudut hattına gelmişler ve Mobil Yol Kontrol Unsurlarımızı taşlamışlardır. MYKU tarafından uyarı ateşi açılması sonucu taş atanlar, Kavalcık Köyü istikametine doğru uzaklaşmışlardır.

Hatay Valiliğine, Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığına, Reyhanlı Kaymakamlığına ve Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığı ile 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Askeri Savcılığına bilgi verilmiştir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.