Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’dan Ayrılan Mülki İdare Amirlerine Veda Yemeği

Hatay’dan Ayrılan Mülki İdare Amirlerine Veda Yemeği
11 okunma
13 Ağustos 2013 - 14:52

Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz; Düzce Valiliği görevine atanan İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ile Aksaray Vali Yardımcılığı görevine atanan Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat ve Kayseri Akkışla Kaymakamlığı’na getirilen Kumlu Kaymakamı Cevat Gün için veda yemeği verdi.

 Şehir Kulübü’nde verilen yemeğe Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz ile Hanımefendi  Zehra Lekesiz, Vali Yardımcıları ve ilçe Kaymakamları eşleri ile birlikte katıldı.

 Yemekte konuşan Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, “Çok kadim bir coğrafyada çok keyifli, zevkli, lezzetli ama aynı zamanda meşakkatli bir coğrafyada ilimiz insanına verdiğiniz hizmetlerden dolayı Devletim, Milletim ve Hataylılar adına teşekkür ediyorum. Bu zorlu görevlerinizde yanınızda olan eş ve çocuklarınıza ve sizlere destek olan çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

 Günümüzde insanların ihtiyaçlarının çeşitlendiğini, ihtiraslarının artığını kaydeden Lekesiz, “İlimizde, ülkemizde ve dünyada da insanların tatmin noktalarının, hayat standartlarının yükseldiğini hepimiz görüyoruz. Bunlar idarecileri ve tüm toplumu ilgilendiriyor. Biz insanlığın en başlangıç noktası ile yaşıt gibi olan bir mesleğin mensuplarıyız. Türkiye de dünyanın dönüşmesine paralel olarak süratle dönüşüyor. Türkiye Cumhuriyeti imrenen değil imrenilen bir devlet olmaya doğru süratle ulaştı, elbette kat edilecek çok mesafe var, bu hepimizin 76 milyonun ortak çabasıyla olacak bir güzellik. Burada mülki idare amirlerinin rolü nedir, ne olmalıdır. Bireysel olarak kurumsal olarak bunu sorgulamalıyız ki mesleğimizin kendisini yenilemesini sağlayalım ve beklentilere cevap verelim.” diye konuştu.

 Mesleğin eski bir meslek olduğunu kaydeden Lekesiz, “Vatandaş bizlere saygı ile cevap verdiğinde biz aldığımız mesleki eğitim ve terbiye ile biliyoruz ki, vatandaşın bu hürmetinin altında yüzlerce değil binlerce yıllık bir birikimin, hürmetin ifadesi var. Dolayısı ile biz mülki idare amirleri olarak gösterilen o hürmetin değerini biliriz, bilmeliyiz ancak bir şeyi yine biliriz ki asıl güzel olan 5 yıl, 10 yıl, 20 yıl sonra sade bir vatandaş hüviyetiyle görev yaptığımız yerlere döndüğümüzde vatandaşın gözbebeğine kalp huzuru ile bakabiliyorsak ve halkta da aynı hürmet devam ediyorsa daha da güzeli budur. Memnuniyetle belirtmek isterim ki ilimizden ayrılan arkadaşlar bunu ziyadesiyle yaptılar. Bunun için de Devletim adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 Toplantıda duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Yardımcısı Kadim Doğan, “İskenderun Kaymakamı Sayın Su’nun Vali olarak atanması ilimiz ve ilçemiz için onur ve övünç kaynağıdır. Kendisini bir kez daha kutluyorum ve umuyorum ki Düzce’de de başarılı olacaktır.” dedi. Vali Yardımcısı Doğan, Yayladağı Kaymakamı Sayın Polat’a ve Kumlu Kaymakamı Cevat Gün’e de yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 Vali Yardımcısı Hakkı Ünal ise, “Bu tür toplantılar mesleki anlamda bizi birbirimize sıkı sıkıya bağlayan toplantılardır. Arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Terfi eden değerli Valimize bir daha başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 Vali Yardımcısı Orhan Mardinli de, “Hem sevinçli hem hüzünlüyüz. Sevinçliyiz çünkü beraber çalıştığımız bir meslektaşımız Valilik mertebesine ulaştı. Hüzünlüyüz, gece gündüz demeden çok yoğun bir tempoda çalıştığımız iş arkadaşlarımızdan ayrılıyoruz. Yolları açık olsun.” dedi.

 Vali Yardımcısı Volkan Köksal ise, “Mülki İdare camiası bir aile ve bu anlamda ayrılık elbette kolay değil. Ama son bir gece de olsa böyle bir gecede birlikte olma imkanı bulduğumuz için mutlu oldum bu anlamda Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın gittikleri yerlerde aileleri ile birlikte her şey gönüllerince olsun.” dedi.

 Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü de, mülki idare amirlerinin görev yerlerinin çok sık değiştiğine vurgu yaparak, “Önemli olan bu tayinlerin insanlarımız, milletimiz, vatanımız, Devletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olmasıdır. Tayini çıkan arkadaşlarıma aileleri ile beraber sağlık, huzur, mutluluk ve hayırlar diliyorum.” diye konuştu.

 Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş ise, Sayın Su, Sayın Polat ve Sayın Gün’ün dostluklarını özleyeceğini ifade ederek, yeni görevlerinin hayırlı olması ve yollarının açık olması dileğinde bulundu.

 Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise, “Ayrılık vardır unutturur, ayrılık vardır umutlandırır, ayrılık vardır ki ne kadar çok seviyormuşuz meğer dedirtir. Buradan ayrılacak olan değerli kardeşlerimizin ayrılığı da böyle olacak. Onları özleyeceğiz.” dedi.

 Erzin Kaymakamı İskender Yönden ise, “Arkadaşlarımızın buradan gidecek olması bizi hem üzüyor hem sevindiriyor. Güzel yerlere gidiyorlar. Bu anlamda mutlu olduk. Allah yollarını açık etsin.” dedi.

 Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler de, her üç mülki idare amiri ile güzel dostlukları ve güzel ilişkileri olduğunu ifade ederek, “Her zaman hatırlanacaklar. Yolları açık olsun.” dedi.

 Belen Kaymakam Abdülaziz Aydın da, göreve geldiği günden itibaren kendisine bir ağabey gibi yakınlık gösteren İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’ya, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat’a ve Kumlu Kaymakamı Cevat Gün’e teşekkür ederek yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 Düzce Valiliği görevine atanan İskenderun Kaymakamı A.İhsan Su ise, her zaman bulunduğu yere layık olmaya çalıştığını vurgulayarak, “Devletimiz bizi bu göreve uygun görmüşler inşallah biz de layık olmaya çalışacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Vatandaşımıza, ülkemize, milletimize inşallah en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Makam ve mevkiler geçicidir. Önemli olan hoş bir sada bırakmaktır.” diye konuştu.

 Aksaray Vali Yardımcılığı görevine atanan Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat ise, yaklaşık 4 yıllık görev süresince Sayın Valimiz başta olmak üzere diğer meslek büyüklerinin de her zaman kendilerine destek olduğunu ifade ederek hepsine teşekkür etti.

 Kayseri Akkışla Kaymakamlığına getirilen Kumlu Kaymakamı Cevat Gün de, yaklaşık 2.5 yıldır görev yaptığı Kumlu ilçemizde zorlandığı zamanlar da olduğunu ifade ederek, “Ama mülki idare amirleri arasında sevgi ve saygıya dayanan ağabeylik müessessi sayesinde zorlukları aştım. Hepsine teşekkür ederim.” dedi.

 Vali Lekesiz konuşmaların ardından tayini çıkan Sayın Su, Sayın Polat ve Sayın Gün’e günün anısına birer hediye verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.