Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’ı ve Samandağ’ını tanıtan sergi açıldı

Hatay’ı ve Samandağ’ını tanıtan sergi açıldı
77 okunma
23 Mayıs 2015 - 12:25

21- 24 Mayıs Uluslararası Antakya Fotoğraf Festivali ve Fotomaratonu kapsamında Samandağ Belediyesinin katkılarıyla, 22 mayıs Cuma günü Fidanlı Mahallesinde Hatay’ı ve Samandağ’ı tanıtan fotoğraf sergisi açıldı. Sergiye, İlçe Kaymakamı Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ve çok sayıda kişi katıldı.

Sergide, şehir dışından gelen konuk sanatçılara ve sergiye katılanlara yerel yemeklerimizden olan tandırda pişirilmiş katıklı ekmek ikram edildi. Sergi fidanlı halkı ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi

Fidanlı Muhtarı Bahri Sağ konukları karşılayarak, serginin Fidanlı’da açılmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Muhtar SAĞ konuşmasını şöyle sürdürdü; “Herkes evinin önünü temizlerse sokaklarda temiz olur mantığıyla hareket ediyoruz. Fidanlının kalkınması Samandağ’ın, Hatay’ın ve ülkemizin kalkınması demektir. Bu anlayışla durmadan çalışıyor ülkemizin ekonomisine katkı değer sağlamaya çalışıyoruz.”

İlçe Kaymakamı Çelik yaptığı konuşmada; “Fidanlı Mahallesi Samandağ’da örnek Mahalledir. Bu organizasyona katkı sunan Belediye Başkanı Mithat Nehir’e  ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Temennim bu tür etkinliklerin tüm Mahallelerde devam ettirilmesidir” Dedi.

Belediye Başkanı Mithat Nehir yaptığı konuşmada “İlçemizin en güzel köşelerinden biri olan Fidanlı Mahallesinde böylesi bir etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu şirin Mahallemiz (Aslında Köyümüz) Ülke standartlarımızın çok ötesinde bir seviyeye ulaşmıştır. Bunun içinde başta Muhtarımız ve Mahalle sakinlerimiz olmak üzere emeği geçenleri gönülden kutluyorum.

Fotoğrafın özeti şudur; İnsan istedikten sonra yaşadığı her alanı ve dünyayı cennete çevirebilir. Burada işin özü emek sevgi ve niyettir. Mahallemiz kadınıyla, erkeğiyle, genci, yaşlısıyla çalışkan, üretken ve insan sevgisiyle donanmış bir yapıya sahiptir. Toprağı verimli, rüzgarı, güneşi, suyu bol şirin bir yaşam alanımızdır.

Fidanlı Mahallesi Ülkemizde fidan üretim alanında yanılmıyorsam birinci sırada olup marka olma yolundadır. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte bu hedef gerçekleşecektir. Bizlerde Samandağ Belediyesi olarak elimizden gelen desteği esirgemeyeceğiz. Zira barış ve huzur bir toplumun gelişimiyle paralel yürür.

Kültür ve sanat barış ve sevginin,  olmazsa olmazıdır. Bu manada kültür ve sanat adına gerçekleştirilmiş bu çalışmayı önemsiyoruz. Emeği geçenleri ve sanatçı dostlarımızı gönülden kutluyor tebrik ediyorum” dedi.

Uluslar arası Antakya Fotoğraf Festivali ve Foto maratonu Samandağ Yeni Çarşı Meclis Salonunda Ustalardan Fotoğraf Gösterisi, St. Simon Manastırı, Vakıflı, Hıdırbey, Titus Tüneli, Beşikli Mağara Dor Mabedi’nin ziyaretleriyle sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.