Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’ın Yüz akı; Mehmet Durgun

Hatay’ın Yüz akı; Mehmet Durgun
184 okunma
09 Aralık 2014 - 15:07

Son seçimlerde HSYK (Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu) üyeliğine seçilen hemşerimiz Mehmet Durgun duruşuyla, vizyonuyla hukukçu kimliğiyle bir hukuk adamına yakışan görüntüsüyle Hatay’ın yüz akı olmasını hak ediyor.

Mehmet Durgun’un görev yaptığı tüm İllerdeki çalışmalarıyla Kırıkhan’ın ve Hatay’ın gururu olmayı çoktan hakediyor. Hemşerimiz Mehmet Durgun’un bu duruşu hukuk adına Ülkemiz içinde bir kazanç olacaktır. Hukuk tanımazlığın zirve yaptığı bir dönemde hukukçu kimliğini ön plana çıkararak verdiği mesaj ayrıca takdire şayandır.

Mehmet Durgun’un adını hukukun üstünlüğü ilkesiyle anılıp bir marka olarak örnek bir kişilikle tarihe malolacağına inanıyor. Durgun’un Hatay’ın yüz aklarının arasına alıyor başarılarının devamını bekliyoruz.

Mehmet Durgun Kimdir?

1965 yılında  Kırıkhan’da doğdu. İlk, orta ve lise  öğrenimini Kırıkhan’da tamamladıktan sonra  Hatay Eğitim Enstitüsünü 1985 yılında bitirdi. Tekrar girdiği üniversite sınavında İstanbul Hukuk Fakültesine girdi. 1992 yılında  üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 1994-1997 yılları arasında  İskenderun Adliye Sarayında  hakim adayı olarak görev aldı. 1997-2001 Sakarya  Kaynarca  Hakimliği, 2001-2003 Erzurum  Çad Hakimliği, 2003-2004 Adana Karaisalı hakimliği, 2004-2011 İskenderun  Hakimliği ardından İstanbul Ticaret Mahkemesinde görevini sürdürdü. Mehmet Durgun, Evli ve 4 çocuk babası.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.