Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Hatoder Avrupa Birliği Bakanlığından 5 yıllık Akreditasyon Eğitimini aldı

Hatoder Avrupa Birliği Bakanlığından 5 yıllık Akreditasyon Eğitimini aldı
56 okunma
08 Ekim 2015 - 13:09

Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programı  Avrupa  Gönüllü Hizmetleri  kapsamın da geçtiğimiz aylar da Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğini ziyaret eden bakanlık yetkilileri yaptıkları değerlendirmeler neticesin de geçtiğimiz günlerde Hatoder’in akredite edilme talebi akreditasyon komitesi tarafından onaylandı.

Başkan Kerimoğlu konuyla ilgili şu bilgilere yer verdi; Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Gönüllü Hizmetleri kapsamında derneğimizin akreditasyonunun kabul edildiğine dair resmi bildiriler geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde tarafımıza bildirilmiştir. Akreditasyon komitesi tarafından derneğimize birde referans numarası tahsis edilmiş ve projelerimiz kapsamında gönderen, koordinatör ve ev sahibi kuruluş olarak da 31 Aralık 2020 yılına kadar akredite edilme talebimiz de bizler için memnuniyet vericidir.

Akreditasyon müracaatı sırasın da dernek saymanı Esra Vural’ı proje sorumlusu tayin etmiştik. Akreditasyonun kabul edilmesinden sonra geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Gençlik Hareketlilik Koordinatörlüğünce çeşitli illerden 32 katılımcıdan oluşan kişiler Ankara ilinde üç günlük akreditasyon eğitimine tabi tutularak proje sürecinde izlenilmesi gereken aşamalar ve yapılacak olan çalışmalar hakkın da detaylı bilgilerle donatılmıştır.

Proje sorumlumuz Esra Vural’ın aldığı eğitim sonrasında Avrupa Gönüllü Hizmetleri projesine ev sahibi kuruluş olarak 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle proje başvurumuzu yaparak yürütülmesi gereken aşamaları sırasıyla takip ettik, dernek yönetim kurulu olarak Avrupa Birliği Bakanlığına da ilk kez bir projeyi de sunmuş olduk, sunulan projemiz yaklaşık 4-5 ay gibi bir zaman içerisinde açıklanacaktır, açıklanan sonuç itibariyle de dernek olarak gülen taraf olmayı ümit etmekteyiz, dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.