Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

HATSU altyapı çalışmalarına devam ediyor

HATSU altyapı çalışmalarına devam ediyor
9 okunma
30 Ocak 2016 - 13:48

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Defne’ye bağlı Sümerler Mahallesi’nde yağmur suyu tahliye şebekesinin döşendiğini bildirdi.

Genel Müdürlük, Defne ilçemize bağlı Sümer Mahallesi Şükrü Güçlü Caddesi 15 no’lu sokakta toplamda 780 metre yağmursuyu hattının döşendiğini belirterek, 2 kepçe, 2 kamyon ve 10 personel ile yürütülen çalışmada hatların 150 metresi 800’lük, 60 metresi 400’lük, 150 metresi 600’lük, 420 metresinin de 1200’lük borularla döşendiğini açıkladı.

Mahalle sakinlerinin ve esnafın sesine her zaman kulak vererek kanalizasyon, yağmursuyu, içmesuyu gibi altyapı çalışmalarının özenle yapıldığını belirten idare, söz konusu çalışmayla mahallede yaşanan su birikintilerinin tarihe karışacağını müjdeleyerek, döşenen yağmursuyu hatlarında ayrıca mazgal yerleştirme çalışmalarının da yapıldığını bildirdi.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve açıklamalarda bulunan Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin, HATSU’nun yürüttüğü çalışmalardan çok memnun olduklarını ve yapılan çalışmanın büyük bir ihtiyacı giderdiğini belirterek, dağdan gelen yağmursularının meydana getirdiği taşkınlıkların önüne geçeceğini kaydetti.

Muhtar Keskin konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “HATSU bütün sıkıntımızı anında gideriyor. HATSU’yu ne zaman aradıysak anında geliyor. Bu çalışmaların böyle devam etmesini diliyoruz. Zamanında çok sıkıntı çektik, ama bugünlerde verilen ilgiden dolayı başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürlüğü çalışanlarına Sümerler Mahallesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.