Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hayvanseverlerden Samandağ Belediyesi’ne teşekkür

Hayvanseverlerden Samandağ Belediyesi’ne teşekkür
102 okunma
25 Temmuz 2016 - 16:57

Samandağ deniz sitesinde bulunan  Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yaptırılan, Büyükşehir yasasıyla beraber  HBB bünyesine devredilen   hayvan barınağı duyarlı çocuklar tarafından ziyaret edildi. Dilan Marangozoğlu tarafından organize edilen Hayvan barınağı bakıma ve sahiplenmeye muhtaç hayvanlara yiyecek verildi. Samandağ Belediyesi’nin katkı sunduğu hayvan barınağı ziyaretine çocuklar hayvanlarla bire bir ilgilendi.

Hayvan barınağı ziyaretini organize eden Dilan Marangozoğlu yaptığı açıklamada şöyle dedi; “ Tüm canlıların bu evrende var oluşunun amacını, yaşam döngüsünde birbirlerine muhtaç olduklarını ve bağlamda asıl zayıf ve muhtaç olanın biz insanlar olduğunu unutarak yaşıyoruz.

Bizim gibi bu döngünün parçası olan hayvanlar için hayat şartları ve yaşamayı zorlaştırıyoruz. Ağaçlar kesip beton döktüğümüz kuruttuğumuz yaktığımız egolarımız uğruna yıktığımız, pet shoplarda ticari çıkarlarımıza alet ettiğimiz, zevklerimizi doyurmak için yunus parklarında esir ettiğimiz, eğlence unsuru olarak kullandığımız, onları birer mal olarak görüp karne hediyesi yaptığımız ve sıkılınca bu şartlarla tekrar mücadele etmek üzere sokaklara, barınaklara duygularının hiçbir değeri yokmuş gibi terk ettiğimiz, av malzemesi olarak kullandığımız, 2016 yılında hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte en lüks otomobilleri üretip hala faytonlarda atlara işkence edilen fantezimizden vazgeçmiyor olmamız.

Dahası var Bedenlerini parçaladığımız, sapık zihniyetlerce tecavüz edilen, çöplerle kirletilen derme dağın ettiğimiz doğamızın gün gelecek hala bu şekilde cömert olacağına dair bir inanca sahibiz her halde. Bizler diyorum ama bu bahsettiğim davranışları gerçekleştiren kişi ve kurumların nelere sebep olduklarının farkına varıp bu yanlıştan dönmeleri için onlarında bu hataları en az bizim kadar sahiplenmeleri gerekiyor. Bizler bugün yaşanan tüm kötülüklerin sona ereceğine dair umutları, insanoğlunun karanlık gidişatının her şeye rağmen engellenebileceğine inançları olan insanlar olarak bir araya geldik.

Büyük etkiler yaratabilmek için sevmenin en kolayı, en masumu hayvanı sevmekle işe başlamamız ve onları mahkûm ettiğimiz yaşantılarını değiştirebilmek için hep beraber uğraşmamız gerekiyor. Onlara zarar veren biz olduğumuz gibi yardım edebilecek olanlarda sadece bizleriz. Yeterince kaos, savaş ve kargaşanın içinde olduğumuz şu zamanlardan geriye güzel yarınlar bırakabilmek için tek seçeneğimiz sevgi ve şefkat. Sokakta yanlarından geçip onları ardınızda bırakırken bunu unutmayın. Bizlerin ve hayvan dostlarımızın çokta zor olmayan bu birlikteliği yakalaması dileğimizle.

Hayvan barınağı ziyaretimizin gerçekleşmesinde Samandağ Belediyesi tarafından karşılandı. Biz hayvan severler olarak katkı ve desteklerinden dolayı Samandağ Belediye Başkanı Mehmet Ali Kamacıya teşekkür ediyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.